Oktay Kaynarca Saç Ekimi ve Saçları Hakkında Bilinmeyen Sırlar

700
A+
A-
Oktay Kaynarca Saç Ekimi ve Saçları Hakkında Bilinmeyen Sırlar

Oktay Kaynarca’nın Saçları Ekim mi Peruk mu?

Takdir edersiniz ki, ekranlarda severek izlediğimiz ünlü isimler de saç ekimine başvuruyorlar. Geçen haftalarda incelediğimiz Ertem Şener bunlardan biri! Bu hafta ise Oktay Kaynarca saç ekimi serüvenini sizler için anlattık. Oktay Kaynarca gibi sıkı bir saç görüntüsüne nasıl kavuşulur ve saç ekimi işlemleri nerede yaptırılır tüm ayrıntıları burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular;

 

Saç dökülmesi; insanların özgüvenlerini kaybetmesine neden olan önemli bir sağlık problemidir. Seyrekleşme ve kelleşmenin farklı nedenleri vardır. Genetik faktörler en önemli etmenlerden biridir. Bunun yanı sıra, tiroid hormonunun az veya çok çalışması halinde de saç dökülmesine rastlanabilir. Ayrıca, stresin de saç dökülmesini tetiklediği yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir. Saç ekimi, saç dökülmesi problemini çözmek adına en iyi ve kesin yöntemdir.

1990’lı yıllardan bu yana oyunculuk yapan Kaynarca; bilhassa Kurtlar Vadisi’ndeki Süleyman Çakır karakteriyle hafızalarda önemli bir yer edinmişti. Deneyimli oyuncu; güncel tarih itibariyle ekranların en sevilen dizilerinin başında gelen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde başrol oyuncusu olarak yer alıyor. Dizi ve sinema oyuncusu için dış görünüş her şeyden önemlidir. Bu gerçeğin farkında olan Oktay Kaynarca da saç ekimi ile gür ve sağlıklı saçlara sahip oldu.

 

Oktay Kaynarca Peruk Mu Takıyor?

Oktay Kaynarca Peruk Mu Takıyor?

Oktay Kaynarca; mafya babası rolüne en çok yakışan isimlerin başında geliyor. Deneyimli oyuncu; 2000’li yıllarda Kurtlar Vadisi dizisinde Süleyman Çakır rolüne hayat verirken saçlarının dökülmüş görüntüsü çok fazla dikkat çekiyordu. Oktay Kaynarca, dizinin ardından bu görüntünün kendisini kötü gösterdiğine karar vererek çözüm arayışlarına girdi. Başarılı oyuncu, birkaç röportajında peruk takmadığını dile getirdi. Dolayısıyla FUE saç ekimi yöntemini tercih ederek hayranlarının karşısına çok iyi bir şekilde çıktı. Oktay Kaynarca’nın FUE saç ekimine başvurması bu problemden şikayet eden diğer kişilerin de bu tekniği araştırmasına neden oldu.

Deneyimli oyuncunun FUE tekniğini kullanarak saç ektirmesi sayesinde ideal bir dış görünüme sahip olduğunu söylemek mümkündür. Hatta, kendisinin tercih ettiği saç ekiminin safir fue saç ekimi olduğu düşünülmekte. Bu teknik sayesinde bilhassa erkek tipi saç dökülmesinin önüne geçilir. Oktay Kaynarca’nın tercih ettiği bu yöntemin en önemli avantajı ciltte daha hızlı bir iyileşme sağlamasıdır. Ayrıca doğal bir görüntü de kazandırmaktadır. Bir başka deyişle, diğer insanların kişinin saç ektirdiğini anlaması pek kolay olmaz.

Saç ekimi yaptıran ünlülerden Murat Boz Saç Ekimi’nin detaylı incelemesi için;

https://sacekimi-forum.com/murat-boz-sac-ekimi/

 

oktay kaynarcanın saç ekimi sonucu

Soldaki resimde Oktay Kaynarca’nın saç ekimi sonrası doğal görüntüsü, sağda ise işlem uygulanmış görüntüsü mevcut

Oktay Kaynarca Topik mi Kullanıyor?

Oktay Kaynarcanın saçlarının daha gür görünmesi için topik gibi saç köklerine renk koyulaştırma işlemi yaparak saçların daha gür görünmesini sağladığı belli olmaktadır. Saçlarına hiç bir işlem yapmadığı takdirde yukarıda soldaki resimde göründüğü gibi seyrek bir saç görüntüsü olduğu net şekilde görülmektedir. Film sektöründe bir çok ünlünün saçlarına topik benzeri uygulama yapıldığı bilinmektedir.

Bu topik olarak adlandırılan uygulama ile saç diplerindeki derinini daha koyu renkte görünmesi sağlanır. Saç köklerinin koyu görünmesi ile saç diplerindeki deri görünmeyecek ve bu şekilde daha yoğun bir saç görüntüsü elde edilir. Topik vb. uygulamalar hem geçici çözümler olup hem de saçlara zarar vermektedir. Bu tür saç seyrekliği kapatıcı ürünlerin her gün uygulanması gerekir.

Siz de saç ekimi yaptırmak istiyorsanız istanbul saç ekim merkezleri ya da Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri listesi arasında size en uygun olan merkezi seçebilirsiniz.

Oktay Kaynarca Gibi Gür Saç Görüntüsü Elde Etmenin Yolları

Saç ekimi sonucu her zaman saç ekim merkezinin başarısına bağlı değildir. Saç ekimi sonucunun başarısı saç ektirecek kişinin donör bölgesinde bulunan saçların yoğunluğuna ve saç ekimi sonrası yapılacak bakıma da bağlıdır. Peki saç ekimi yaptırdınız ve sonuçtan memnun değilsiniz ne yapabilirim diye soranlar için size bir kaç alternatif çözüm önerisi;

 • Saç köklerinize topik vs uygulamaları kullanabilirsiniz
 • Yapay saç teli görüntüsüne sahip makyaj uygulamaları kullanabilirsiniz
 • Saç pigmentasyonu seçeneği ile kalıcı saç görüntüsü elde edebilirsiniz
 • Peruk olarak adlandırılan protez saç alternatifine başvurabilirsiniz.

Protez saç hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Oktay Kaynarca’nın Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Oktay Kaynarca; birçok kişinin tercihi olan safir saç ekimi sayesinde hayalindeki saçlara kavuşmuştur. Safir saç ekimi oldukça yeni bir saç ekimi yöntemidir. Saç ekimi işlemleri esnasında ilk olarak saç köklerinin yerleştirileceği kanallar açılır. Bu kanalların açılması esnasında doğal safir taşından elde edilen ve cilde hiçbir zararı bulunmayan bu teknikten faydalanılır. Safir saç ekiminin çok sayıda avantajı vardır. Her şeyden önce, iyileşme süresi çok daha kısadır. Buna ek olarak, herhangi bir kanamaya rastlanmaz. Ayrıca, çok daha doğal sonuçlar ortaya çıkar.

Saç ekimine duyulan talep her geçen gün artıyor. Saç ekimindeki en yeni ve popüler uygulamalardan birisi de safir saç ekimidir. Safir elementi doğada saf halde bulunur. Safir kristal taşından elde edilen bıçaklar saç ekimi sektöründe kullanılmaya başlanmıştır. Kalitesi tartışılmaz safir bıçaklar ile ekim sırasında saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılması sağlanır. Kimya derslerinden bilindiği üzere safir kristal türevi olmakla beraber doğada doğal olarak yer alır. Bir başka deyişle, görüp görülebilecek en değerli taşların başında gelir. Bu noktada, bu sektörde çalışanlar artan ihtiyaca cevap vermek adına en iyi saç ekim merkezi hangisi gibi farklı arayışlar içerisine giriyorlar. Sizlerde Türkiye’nin en iyi saç ekimi merkezleri hangileri merak ediyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

https://sacekimi-forum.com/turkiyenin-en-iyi-sac-ekim-merkezleri/

Safir Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Safir Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Oktay Kaynarca gibi tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir ismin saç ekimini tercih etmesi boşuna değildir. Saç ekiminin özellikle safir saç ekimi yönteminin çok sayıda avantajı vardır.

 • Her şeyden önce, safir; cilde çok az zarar verir. Diğer saç ekimi yöntemleri gibi kanlı veya ağrılı bir sürece rastlanmaz.
 • Safir saç ekiminin ertesinde hasta beklenenden çok daha hızlı bir şekilde iyileşir.
 • Bu teknik kullanılarak açılan kanallarda kanama durumu minimal oranda olur.
 • Birçok kişi enfeksiyon riskinden korktuğu için saç ektirmeyi reddeder. Fakat, safir saç ekiminde herhangi bir enfeksiyona ihtimaline rastlanmaz.
 • Diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla son derece hijyeniktir. Kullanılan malzemelerin hepsi kişiye özel olmakla beraber tek kullanımın ardından çöpe atılırlar.
 • Saç ektirmek isteyenlerin aklında birçok soru işareti bulunuyor. Her şeyden önce, saç ekiminin doğal olup olmadığı merak ediliyor. Birçok saç ekimi yöntemi doğal bir görünüş vaat etmiyor. Fakat, safir saç ekimi tıpkı Oktay Kaynarca örneğinde olduğu gibi kişinin son derece doğal ve dışarıdan belli olmayan ekilmiş saçlara sahip olmasını sağlıyor.
 • Herkesin saç ekimine duyduğu ihtiyaç farklıdır. Bazı insanların kafa derisinin önemli bir kısmında kelleşme görülür. Ancak, bazı saç ekimi yöntemlerinde kişinin saçsız kısmına gerektiği kadar saç yerleştirilemez. Bu noktada, safir saç ekimi tercih edilmelidir. Çünkü, bu yöntem ile yoğun saç ekimi gerçekleştirilebilir.

Safir saç ekiminin farklı avantajları da vardır. Kişiden kişiye değişen özel uçları ile yapılan ekim işlemlerinden tam verim alınır. Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişinin saç kalınlığına ve cilt yapısına uygun bir araç seçilir. Ancak, safir saç ekiminin yalnızca bu konuda uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekir.

Saç Ekimi Neden Tercih Edilir?

Hem erkek hem de kadınlar birçok nedenden ötürü varolan saçlarında dökülmeler yaşamaktadır. Saç dökülmesi sorununun kaynağına indikten sonra saç ekimi en garantili sonucu verir. Kişinin kendi donör bölgesinden alınan sağlıklı saç kökleri dökülmenin görüldüğü alana transfer edilir. Geçmişten günümüze saç ekimi de teknolojinin gelişmesi ile ilerlemiştir. FUT tekniği ile başlayan saç ekimi serüveni en güncel yöntemler olan FUE ve DHI ile devam etmektedir. Estetik bir operasyon olan saç ekiminin kişiler arasında tercih sebebi olması doğal olmasından kaynaklanır.

Saç Ekimi Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

FUE saç ekimi yöntemi başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak, işlemden tam anlamıyla verim almak adına operasyon öncesinde birtakım hususlara dikkat edilmelidir. Her şeyden önce, detaylı bir muayene sürecine girmelisiniz. Hastanın doktoruna kullandığı ilaçları ve sahip olduğu sağlık sorunlarını detaylı bir şekilde anlatması gerekir. Buna ek olarak, alkol ve sigara kullananlar için durum ciddidir. Çünkü, bu kişilerin doktor önerisini dikkate alarak operasyondan hemen önce sigara ve alkol kullanımını bırakması şarttır. Ayrıca, kan sulandırıcı kullanılması da oldukça risklidir. Hatta, operasyondan en az bir hafta önce kan sulandırıcı kullanımını bırakmalısınız.

Saç ekimi öncesinde yukarıdaki kriterlere dikkat edilerek operasyona girmeye özen gösterin. Operasyon sonrasında ise diğer saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi hastanın kafasını herhangi bir yere çarpmaktan ve güneş ışığına çıkmaktan korunması gerekir. Saç ekimi sonrası yapmanız gerekenlerden bahsettiğimiz yazımızı okumanızı öneriyoruz.

https://sacekimi-forum.com/sac-ekimi-sonrasi-surec/

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.