Esteworld Saç Ekim Pişmanlığı

Tam 1 yıl önce başımın ön orta ve Vortex ® denilen arka kısmı için fue tekniğiyle ekim yapılması üzerine ekim yapılması için konuştuk. Tıraş edilip çizim yapıldı ve herhangi bir şey söylenmedi. Kolumdan damar yolu açıldı ve sedasyon ile acı çekmeden ekim yapılacağı söylense de koluma açılan damar yoluna serum takılı halde saatlerce bekledim ama sedasyon verilmemiş halbuki. Muhtemelen operasyon boyunca da personel serumu açmayı unuttu. İlk iğneleri yapmaya gelen hemşire kısa uçlu iğneleri kafamın çeşitli yerlerine batırmaya başladığında çektiğim acıyı anlatamam. Normalde saç köklerini bir veya iki kişi toplayıp yine bir-iki kişi ekim işini yapması gerekirken tamamının yeni ve tecrübesiz olduğuna inandığım birçok kişi gelip gitti. Benimle uğraşan kişi 5-10 dakika başımda çalışıp diğer operasyon yapılan odalara giderek yerine başka birini geçirdi ve muhtemelen diğer odalardaki hastalara da aynı şey yapıldı.

 

Operasyonun bitimine doğru sabah benden aldıkları kanı PRP yapmak için tekrar iğne yapacakları esnada serumu açmak akıllarına geldi ve ben operasyonun bitimine yakın sedasyon almış oldum. Ve o halde araba kullanarak eve ® dönmem gerekti. Bandajlar çıkarılıp saçlarım çıkmaya başladığında saçımın sadece ön soldan ön sağa sağa kadar iki santim eninde yani Körfez diye tabir edilen yerlerine ve başın tepe noktası üst kısımda avuç ayası kadar yere ekim yapıldığını gördük. Kendileri memnuniyet için aradığında yaşadığım şoku ve şikayetimi anlattığımda ekim yapan doktorun hastanenin en iyi doktorlarından biri olduğunu ve biz nasıl anlaştıysak o şekilde ekim yapmış olacağını iletti.

 

Daha sonra herhangi bir çözüme yanaşmayacağını anladığım firmayı Şikayetvar.com’a yazarak şikayet ettiğimde ısrarla arayıp görüşmek istediler ve yardımcı olmaya uğraştıklarını belirttiler. Gerekirse neden ekim yapmadıklarını açıklayan görevliler başımın tamamen açık olan arka ve üst kısmına ücret almadan ekim yapacaklarını mağduriyetimi gidereceklerini söylediler. Firmanın bu çabasını görüp mağduriyetimi gidermeye yönelik çaba göstereceklerine inanarak kaldırmamı istedikleri şikayetimi kaldırıp görüşmeye gittiğimde ekim yapan tüm ekip beni karşıladı ve çizimi ve ekimi yapan b** isimli doktor;aceleci davrandığımı henüz saç görülmeyen yerlerden 6 ay sonra saç çıkacağını ama çok rahatsız oluyorsam arka tarafa yanlışlıkla çok sık alım yapılmış ve saçkıran görüntüsü olan donör bölgeye 50-60 greft (evet yalan veya yanlış yok sadece 50-60 greft) ekebileceklerini söyledi.

https://www.sikayetvar.com/esteworld/esteworld-sac-ekim-pismanligi-2