Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları 2023 + Yorumları

Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları 2023 + Yorumları

Türkiye’de saç ekimi yaptıracaklar çok doğru bir tercih yapmıştır çünkü Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri, başarılarını yalnızca Türkiye’de değil aynı zamanda dünya çapında kanıtlamışlardır. Fakat sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamada istanbuldaki saç ekim merkezlerinin %97’sinin izinsiz saç ekimi yaptığını biliyor muydunuz?  Pişman olacağınız bir tercih yapmamanız için saç ekimi işlemleri ve saç ekim merkezleri hakkında bilinmesi gerken tüm konuları ayrıntıları ile kaleme aldık.

İçerik gizle
Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri Hangileri ve Farklı Kılan Nedir?

Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri Hangileri ve Farklı Kılan Nedir?

Saç ekimi yaptırmadan önce başarılı ve en iyi saç ekim merkezini seçmek çok önemlidir. En iyi saç ekim merkezlerinde operasyon yaptıranların başarılı sonuçlar aldığını herkes görüyor.  En iyi saç ekim merkezi ünvanına layik olabilmek için saç ekim merkezinin bu kriterleri yerine getirmesi gerekiyor:

 • Sağlık bakanlığı tarafından kurumun yetki belgesine sahip olması
 • Doktor kontrolünde saç ekimlerinin gerçekleştirilmesi
 • Memnuniyet oranının 10 üzerinden en az 9 puan almış olması
 • Saç ekimi tutma oranının en az %60 oranı üzerinde olması
 • Saç ekimi operasyonlarının garantili gerçekleştirilmesi
 • Saç ekimi operasyonlarınının hastanede gerçekleştirilmesi

Uluslararası hizmet veren istanbuldaki başarılı saç ekimi merkezleri hastalarına hem kalıcı hem de doğal saç ekimi sonuçları vaat ediyor. En iyi saç ekimi İstanbul şehrimiz başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerimizde de Türkiye’nin en iyi saç ekim doktoru ve uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Yazımızında İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya şehirlerinde yer alan saç ekim merkezlerinin incelemelerini ve saç ekimi sonuçlarını inceleybilirsiniz.

En İyi Saç Ekimi Yöntemi ve Fiyatları

Ülkemizde saç ekimi fiyatları aşağıda listelediğimiz şekilde uygulanmaktadır. Ancak sitemizin ziyaretçilerine özel saç ekiminde %5 indirim fırsatı ile karşınızdayız! Saç ekimi indiriminden yararlanmak için yapmanız gereken oldukça basit. Yazımızda bulunan formu doldurarak kayıt oluşturabilir ve indirimden yararlanabilirsiniz.

 

Temelde baktığımızda 2 adet saç ekimi tekniği vardır. Bunlar FUT ve FUE teknikleridir. FUT tekniğinin pek çok dezavantajı olmasından ötürü günümüzde fazla kullanılmaz. FUE tekniği en çok tercih edilen saç ekimi yöntemidir. Hastaya pek çok avantaj sunar. Bu geleneksel 2 yönteme ek olarak son yıllarda yeni teknikler de geliştirilmiştir. Bunların en popülerleri ise traşsız saç ekimi desteği sunan DHI yöntemi ve cilt dostu olarak bilinen Safir FUE yöntemidir. Bilinen bu tekniklerin güncel fiyatları ise şu şekildedir;

 • FUT Saç Ekimi Yöntemi: 8.000 ₺ – 19.000 ₺
 • FUE Saç Ekim Tekniği: 12.000 ₺ – 120.000 ₺
 • DHI (Choi Pen) Saç Ekim Yöntemi: 18.000 ₺ – 60.000 ₺
 • Safir FUE Saç Ekim Yöntemi: 12.000 ₺ – 50.000 ₺

İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde bulunan saç ekim merkezlerinin tek tek fiyat listesini ve incelemesini sizler için aşağıda listeledik. Saç ekimi merkezlerinden nasıl indirim sağlayabileceğinize dair önemli tüyolar da bu yazımızda yer almaktadır.

DHI Saç Ekim Metodu

DHI, Direct Hair Implantation yani doğrudan saç ekimi anlamına gelir. Bu teknikte de greft toplama işlemi tıpkı FUE tekniğinde olduğu gibi yapılır. Bu ekim işleminde Choi adı verilen kalem kullanılır. DHI, daha saç seyrekliği problemi yaşayıp saçları sıkılaştırmak isteyenler tarafından tercih edilir. Bu teknik uygulanırken ekim bölgesinde saç tıraşı yapılmasına gerek yoktur. Bu özelliğiyle kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir. Operasyon öncesinde kıl kökünün alınacağı bölge tıraş edilir.

Safir FUE Metodu

Saç ekiminde kullanılan FUE, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu anlamına gelir. Bölgesel kellik problemi yaşayan kişiler için daha çok tercih edilen bir saç ekimi yöntemidir. Operasyon öncesinde hastanın saçları 3 mm uzunluğa kısaltılır. Saç ekimi yapılacak bölgeye safir uçları bulunan kesici medikal aletler ile mikro kanallar açılır. Toplanan saç kökleri daha sonrası cımbıza benzer medikal aletler ile bu açılan kanallara yerleştirilir. Kanallar açıldığı için DHI’a göre daha sıkı ve yüksek sayıda bir saç ekimi gerçekleştirilir.

Saç Ekimi Merkezinin Başarısını Belirleyen Faktörleri Nelerdir

Saç ekimi merkezi seçerken dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır. Bu faktörlerden bazıları şunlardır:

1. Uzmanlık: Saç ekimi işleminin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için, işlemin uzmanlık alanı olan plastik cerrahi, estetik cerrahi, dermatoloji veya saç ekimi gibi alanlarda uzmanlaşmış kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Bu nedenle, saç ekimi merkezi seçerken bu faktöre dikkat edilmelidir.

2. Teknoloji: Saç ekimi işlemi modern teknolojik cihazlar ve ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir. Saç ekim merkezi seçilirken, merkezin teknolojik imkanlarına da dikkat edilmelidir.

3. Deneyim: Saç ekimi işlemi deneyim gerektiren bir işlemdir. Saç ekim merkezi seçerken, merkezin uzun yıllardır saç ekimi konusunda deneyimli olup olmadığına da dikkat edilmelidir.

4. Referanslar: Saç ekimi merkezinin daha önce yaptığı saç ekimi işlemleri hakkında müşteri referansları alınabilir. Referanslar, saç ekimi merkezinin iş ahlakı, müşteri memnuniyeti ve başarı oranı hakkında bilgi verir.

5. Maliyet: Saç ekimi işlemi oldukça masraflı bir işlemdir. Ancak saç ekimi merkezi seçilirken, en uygun fiyat ve kalite arasında bir denge kurulmalıdır. Çok düşük fiyatlı merkezler yerine, kaliteli ve uygun fiyatlı merkezler tercih edilmelidir.

 

İllere Göre En İyi Saç Ekim Merkezi Listesi

En iyi saç ekim merkezi listelerini il il listeledik. Ülkemizde birçok başarılı saç ekim merkezi var ama en iyi saç ekim merkezi hangisi merak mı ediyorsunuz? Listemizi birçok ölçüt ve değerlendirmeye göre hazırladığımızı belirtmek isteriz. Bu ölçütler arasında en önemlileri olan hasta memnuniyeti ve başarı oranlarına göre sıraladığımız en iyi saç ekim merkezi listesine gelin hep birlikte göz atalım.

İstanbul En İyi Saç Ekimi Merkezleri

İstanbul saç ekimi sektörünün başkenti desek yanlış olmayız. Dolayısıyla Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri araştırmasına girenler ilk etapta İstanbul saç ekimi merkezleri tavsiyelerine göz atıyor. İşte son zamanların en çok tercih edilen İstanbuldaki en iyi saç ekim merkezi listesi!

İstanbul Saç Ekim merkezleri ile ilgili ilginizi çekebilecek diğer bir yazımız:
https://sacekimi-forum.com/istanbul-en-iyi-sac-ekim-merkezleri/

Hermest Saç Ekimi Yorumları ve Fiyatları

 

Hermest Hair Clinic

Hermest Hair Clinic’e verilen Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi ünvanı tüm otoriteler tarafında kabül görmüştür. Merkez, son teknoloji cihazlara sahip modern bir tesis olup müşteri memnuniyetine önem vermektedir.

2002’den bu yana Hermest Saç Ekimi alanındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Normalde ekilen saçlarda kalıcılık oranı %50 ile %90 arasındadır. Fakat Hermest, kendi geliştirdikleri Unique Slit sayesinde saç ekim operasyonlarında %99’a varan kalıcılık oranını yakalamayı başarmış bir saç ekim merkezidir. En iyi saç ekim merkezi listemizin hiç şüphesiz olmazsa olmazı diyebiliriz. Hedefledikleri %100 hasta memnuniyetini her zaman yakalayan Hermest Saç Ekimi fiyatları 12.000 TL’den başlamaktadır. Hermest saç ekimi indiriminden faydalanmak için formumuzu doldurmayı unutmayın!

Operasyonlarda uygulanan saç ekimi tekniklerine göre fiyatlarda değişkenlik gözükebilmektedir. Hem fiyat hem de kalite açısından önerebileceğimiz nadide adreslerin en başında yer almaktadır.

Hermest saç ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;

sacekimi-forum.com/hermest-sac-ekimi-fiyatlari/

 

Nimclinic Saç Ekimi ve Estetik Merkezi

Nimclinic, saç ekiminde dünyaca ünlü olup yüksek başarı oranlarına sahiptir. İçerisinde en son teknolojik cihazları kullan-makta olup, bu sayede doğal görünümlü saç kökleri elde etmektedir.

Bütçesi kısıtılı olanlar için hem uygun fiyatlı hem de çok iyi bir saç ekim sonucu alabilecekleri bir saç ekim merkezi arayanlar için en iyi seçenek Nimclinic. Bünyesinde medikal estetik doktoru, plastik cerrahi uzmanı, diş hekimi ve uzman saç ekimi ekibi ile hizmet vermektedir. Özetle uzman bir kadroyu tek çatı altında toplayan özel bir kliniktir. Başarılı ekibi sayesinde tüm dünyaya ismini başarıyla duyurmuştur. Bu başarısı sayesinde % 100 memnuniyet oranını yakalayan Nimclinic saç ekimi ve estetik merkezi mükemmel doğallıkta sonuçlar yakalamaktadır. Nimclinic Saç Ekimi fiyatları 16.000 TL – 35.000 TL arasında değişmektedir.

Nimclinic saç ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;
https://sacekimi-forum.com/nimclinic-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

 

Asmed Hair transplant Saç Ekim Merkezi

ASMED Hair Transplant Saç Ekim Merkezi

İstanbul’da mevcut olan bir diğer önde gelen merkezdür. Uluslararası bir müşteri portföyüne sahip olan VeraClinic, saç ekimlerinde geniş bir yelpaze sunmaktadır. Bu klinik, müşteri memnuniyetine özellikle önem vermektedir.

ASMED hair transplant, Dr. Koray Erdoğan öncülüğünde hastalarına en iyi hizmeti sunuyor. Saç ekimi alanında yapmış olduğu yenilikçi buluşlar sayesinde adından sıklıkla söz ettiren ASMED, başarılı saç ekimi operasyonları sunmakta. Saç ekimi fiyatları greft başına 2€ ile 2,5€ arasında değişiyor. Bu sebepten maddi durumunuz yeterli ise tercih edebileceğiniz bir merkez.

ASMED Saç Ekimi Yorumları, şikayetleri ve Fiyatlarını incelemek için;

sacekimi-forum.com/asmed-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

 

Zekeriya Kul Saç Ekimi

Zekeriya Kul Saç Ekim

En iyi saç ekim merkezleri arasında olan Dr. Zekeriya Kul hem FUE hem de kendi geliştirdiği NIT teknikleri ile saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Saç ekimi alanının yanı sıra estetik alanda da büyük başarılar göstermektedir. Dr. Zekeriya Kul saç ekimi alanında daima yenilikleri izlemektedir. Saç ekimi operasyonlarının fiyatı greft başına belirlenmektedir. Greft başına 1 € fiyat olan bu merkezde de son fiyat sizlerin eksik alanınıza göre belirlenecektir diyebiliriz.

Zekeriya Kul saç ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/zekeriya-kul-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

 

Arenamed Saç Ekim Merkezi

Arenamed Saç Ekim Merkezi

Başarılı bir saç ekimi merkezi olan Arenamed saç ekim merkezi de Serkan Aydın’ın yapmış olduğu başarılı ekimler ile bilinmektedir. Saç ekimi operasyonlarında mega seans diyebileceğimiz maksimum greftte çalışma ilkeleri vardır. FUE tekniği kullanılan bu merkezde saç ekimi fiyatları 18.000 TL’den başlamaktadır.

Arenamed saç ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/arenamed-sac-ekim-merkezi-serkan-aydin/

 

Asuman Hair Transplant Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ekim merkezi listemizde göstereceğimiz bir diğer başarılı merkez ise Asuman Hair Transplant’tir. Operasyonlarında tek mega seans politikasını benimsemiş olan bu merkez de birçok başarılı saç ekimi operasyonuna imza atmıştır. Saç ekiminin yanı sıra kaş ekimi ve sakal ekimi gibi alanlarda da hastalarına hizmet etmektedir. Saç ekim fiyatları 30.000 TL ve 50.000 TL arası olan bu merkezde de operasyonda ekilecek olan greft sayısı önemli değildir.

Asuman Hair Transplant yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/asuman-hair-transplant-yorumlari-ve-fiyatlari/

 

Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi

Listemize hız kesmeden devam ediyoruz. Serkan Aygın saç ekim merkezi İstanbul’un Şişli ilçesinde hizmet vermektedir. Saç ekimi operasyonlarında FUE ve DHI tekniklerini kullanarak birçok başarılı operasyon gerçekleştirmiş bir kliniktir. Saç ektirme işlemlerinde kullanılan teknikler, operasyonun fiyatını belirleyen en büyük faktördür. Serkan Aygin saç ekimi fiyatları 45.000 TL ve 60.000 TL arasında değişmektedir.

Serkan Aygın saç ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/serkan-aygin-sac-ekimi-fiyatlari/

 

İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Merkezi

İlhan Serdaroğlu yalnızca saç ekimi alanında değil aynı zamanda estetik cerrahi alanında da başarılı bir doktor olarak en iyi saç ekim merkezi listemizde karşımıza çıkıyor. Hastalarına saç ekiminin yanı sıra sakal ekimi ve kaş ekimi alanında da hizmet vermektedir. Bugüne kadar yapmış olduğu ekimler sonucu birçok başarılı operasyonu bulunmaktadır. Saç ekimi fiyatlarında ise önemli olan ölçütler hastaların saç açıklığı ve greft sayısı olarak görülmektedir. Yaklaşık bir saç ekimi fiyatı vermek gerekirse operasyon için 25.000 TL ile 40.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerektiğinizi söyleyebiliriz.

İlhan Serdaroğlu saç ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/ilhan-serdaroglu-sac-ekimi-fiyatlari/

 

Acıbadem Saç Ekim Merkezi

Acıbadem hastaneleri bu zamana kadar hastalarına her alanda yardımcı olan bir sağlık kuruluşudur. Aynı zamanda başarılı saç ekimi operasyonları da bulunmaktadır. Alanında uzman kadrosu ile saç ekimi operasyonlarını başarıyla devam ettirmektedir. Saç ekimi fiyatları belirlenirken operasyonda kullanılacak teknik ve greft sayısı baz alınmaktadır. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse saç ekimi fiyatlarının 18.000 TL’den başladığını söyleyebiliriz.

Acıbadem Saç Ekimi yorumları ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/acibadem-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

 

Emphair Saç Ekim Merkezi

Emphair Saç Ekim merkezi, Türkiye’nin saygın hastanelerinde biri olan Acıbadem Hastanesi’nde operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Başarılı birçok saç ekimi operasyonu yapan merkez hem FUE hem de DHI tekniklerini kullanmaktadır. Saç ekim fiyatları operasyonda kullanılan tekniklere göre şekillenmektedir. Aynı zamanda merkez sakal ekimi ve kaş ekimi gibi alanlarda da hizmet veriyor. Saç ekimi fiyatları ise 24.000 TL’den başlayan fiyatlarla karşımıza çıkıyor.

Emphair Saç Ekimi yorumları ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/emphair-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

Hair of İstanbul Saç Ekim Merkezi

Hair of İstanbul saç ekim merkezi operasyonlarını İstanbul’un Bakırköy ilçesinde gerçekleştirmektedir. Birçok başarılı saç ekimi operasyonuna imza attıkları bilinmektedir. Saç ekimi fiyatları ise saç ekim tekniğine ve greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bir saç ekimi fiyatı vermek gerekirse 55.000 TL’den başlayan fiyatlarla karşılaşmaktayız. FUE, DHI saç ekim tekniklerinin yanı sıra sakal ekimi konusunda da hastalarına hizmet vermektedir.

Hair of İstanbul Saç ekimi yorumları ve fiyatlarını incelemek için;

sacekimi-forum.com/hair-of-istanbul-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

 

Estetik International Saç Ekim Merkezi

Estetik International saç ekim merkezi Organik saç ekim tekniği ile ön plana çıkan bir merkez olarak karşımıza çıkıyor. Saç ekimi uygulamaları arasında en popüler olan bu teknikle hastalarına büyük başarı oranları vaat etmekteler. Saçların ekim operasyonu için tercih edebileceğiniz Estetik International saç ekim merkezi fiyatları ise 25.000 TL’den başlamaktadır. Saç ekim tekniğine göre fiyatlarda farklılık gözlemlenebilir.

https://sacekimi-forum.com/estetik-international-sac-ekimi-fiyatlari/

 

İstanbul Saç Ekim merkezlerine dikkat ediniz çünkü bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre bu saç ekim merkezlerinin %95’i bakanlıkların izni olmadan hizmet vermekte.  Detaylı inceleme için saç ekimi istanbul yazısını inceleyebilirsiniz.

 

Ankara’nın En İyi Saç Ekim Merkezleri

En iyi saç ekim merkezleri listelerinde Ankara’dan bahsetmezsek olmaz. Türkiye’nin en iyi saç ekim doktoru ve uzman ekipleri, Ankara’da da saç ekimi hizmetleri vermektedir.

Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi

Saç ekiminde FUE tekniği denildiği zaman akla gelen isim kuşkusuz Dr. Keser’dir. Türkiye’de FUE tekniğini ilk uygulayan doktor olarak bilinen Dr. Keser, saç ekimi operasyonlarına Ankara’da hız kesmeden devam etmektedir. Kendisi genel olarak daha az greft miktarları ile çalışmaktadır ve operasyonları 2 seans sürebilmektedir. Greft başına 3,5 € şeklinde fiyat belirlenen bu merkez de maddi durumu iyi olan hastalar için büyük bir fırsattır.

Muttalip Keser saç ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/muttalip-keser-sac-ekimi-fiyatlari/

 

Ankara International Saç Ekim Merkezi

Ankara International Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi operasyonları Ankara’da Serdar Gökrem tarafından yapılmaktadır. Bu saç ekim merkezinde saç ekimi seansları ekseriyetle 2 seans şeklinde gerçekleşmektedir. Ankara’nın Çankaya ilçesinde başarılı saç ekimi operasyonlarına imza atan Serdar Gökrem, FUE tekniği ile operasyonlarını sürdürmektedir. Seans başına belirlenen saç ekim fiyatları ise 25.000 TL ile 45.000 TL arasında değişmektedir.

Ankara International Serdar Gökrem saç ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;

https://sacekimi-forum.com/serdar-gokrem-sac-ekimi-fiyatlari/

 

Şahin Çelik Saç Ekim Merkezi

Şahin Çelik Saç Ekim Merkezi

Şahin Çelik saç ekim operasyonlarını Ankara’da gerçekleştirmektedir. Yalnızca saç ekimi değil, bıyık ve sakal ekimi gibi alanlarda da hastalarına hizmet eden bir merkezdir. Saç ekimi tekniği olarak FUE ve DHI kullanılan bu merkezde fiyatlar seans başına belirlenmektedir. Saç ekim fiyatları 18.000 TL’den başlamaktadır.

Şahin Çelik Saç Ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;

https://sacekimi-forum.com/sahin-celik-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

İzmir’in En İyi Saç Ekim Merkezleri

En iyi saç ekim merkezleri dediğimiz zaman İzmir, karşımıza çıkan bir diğer ilimizdir. İzmir, saç ekimi alanında başarılı merkezleri ile hastalarına en iyi saç ekim yöntemleri ile hizmet sunmaktadır.

Sibel Ulusan Saç Ekim Merkezi

Sibel Ulusan Saç Ekim Merkezi

İzmir’de yer alan bu saç ekim merkezi başarılı saç ekimi operasyonları ile bilinmektedir. Dr. Sibel Ulusan saç ekimi alanında devam ettiği çalışmaları ile bu alanda sürekli yenilikleri takip etmektedir. Saç ekim fiyatları 3.000 € olarak belirlenmiştir. Uygulanan tekniğe ya da greft sayısına göre değişmemektedir. Ancak Sibel Ulusan’ın ekibinin yaptığı operasyonlar 35.000 TL’den başlamaktadır.

Sibel Ulusan Saç Ekimi yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/sibel-ulusan-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

Clinichair Saç Ekimi

Clinichair Saç Ekim Merkezi

İzmir şehrimizde yer alan bir diğer saç ekim merkezi olarak karşımıza çıkan Clinic Hair bugüne kadar birçok operasyona ismini yazdırmış durumda. Saç ekimi teknikleri arasında FUE tekniğini başarılı bir şekilde kullanan bir merkez olarak bilinmektedir. Saç ekiminin yanı sıra özel saç terapisi ve özel saç tedavisi alanında da hizmet vermektedir. Bu ekstra alınabilecek uygulamalar fiyatların değişmesinde rol oynamaktadır. Saç ekim fiyatları ise 25.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir.

https://sacekimi-forum.com/clinichair-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

Antalya Saç Ekim Merkezi

Hem turizm açısından hem de sağlık turizmi açısından ilgi gören bir diğer ilimiz Antalya. Antalya saç ekim merkezleri güncel saç ekim yöntemleri ve deneyimli ekipleri ile hastalarını karşılamaktadır.

Hakan Doğanay Saç Ekim Merkezi

AHD Hakan Doğanay Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi operasyonlarını FUE ve DHI teknikleri ile gerçekleştiren Dr. Doğanay, Antalya’da işlemleri gerçekleştirmektedir. Uzun yıllardır saç ekimi alanında çalışmasından ötürü bu zamana kadar yapmış olduğu başarılı operasyonlar ile bilinmektedir. Bu merkezde operasyon yaptıracaksanız fiyatların greft başına belirlendiğini söylememiz gerekir. Güncel fiyatı greft başına 1 € şeklindedir. Ancak Hakan Doğanay’ın ekibinin yaptığı ekimler 25.000 TL’den başlamaktadır.

AHD Hakan Doğanay yorumları, şikayetleri ve fiyatlarını incelemek için;
sacekimi-forum.com/ahd-hakan-doganay-sac-ekimi-yorumlari-ve-fiyatlari/

Saç ekimi konusunda başarı oranı en yüksek merkezler nelerdir

Saç ekimi konusunda başarı oranı en yüksek merkezler öncelikle uzman kadrosu ve teknolojik imkânlarıyla öne çıkmaktadır. Bu merkezler, saç ekimi işlemlerinde tecrübeli ve uzman ekibin yönetiminde gerçekleştirilen en son teknolojik yöntemleri kullanarak başarılı sonuçlar elde etmektedir.

Türkiye, saç ekimi konusunda dünyanın önde gelen merkezlerinden biridir. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde saç ekimi konusunda uzmanlaşmış birçok klinik ve merkez bulunmaktadır.

İstanbul, saç ekimi konusunda son yıllarda hızla büyüyen bir sektöre sahiptir. Dünyaca ünlü merkezleri barındıran şehir, saç ekimi alanında teknolojik gelişmeleri de yakından takip etmektedir. İstanbul’da saç ekimi yaptırmak isteyenler, birçok seçenek arasından en uygununu seçebilirler.

Ankara da Türkiye’nin önde gelen şehirleri arasındadır. Sağlık turizmi kapsamında özellikle saç ekimi konusunda başarılı merkezler bulunmaktadır. Ankara’da bulunan merkezler, kaliteli hizmet ve uygun fiyat avantajlarıyla da öne çıkmaktadır.

İzmir de saç ekimi konusunda oldukça başarılı merkezleri barındıran bir şehirdir. Uzman hekimler ve teknolojik imkanları en son seviyede kullanarak saç ekimi işlemlerini gerçekleştiren merkezler, başarılı sonuçların yanı sıra hastalarına güvenli bir ortam da sunmaktadır.

Sonuç olarak, saç ekimi konusunda başarı oranı en yüksek merkezler, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uzman kadrosuyla hizmet veren merkezlerdir. Bu merkezler arasında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bulunan merkezler öne çıkmaktadır.

Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri olarak bilinen bu merkezlerden birinde sizler de operasyonlarınızı gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu listeyi sizlere yardımcı olması için hazırladık. Saç ekim merkezleri ile iletişime geçerek merak ettikleriniz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Hermest Saç Ekimi
 • Nimclinic
 • ASMED Hair Transplant Saç Ekimi
 • Muttalip Keser Saç Ekim
 • Zekeriya Kul Saç Ekim
 • Sibel Ulusan Saç Ekim Merkezi
 • Hakan Doğanay Saç Ekim Merkezi
 • Arenamed Saç Ekim Merkezi
 • Ankara International Saç Ekim Merkezi
 • Asuman Hair Transplant Saç Ekim Merkezi
 • Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi
 • İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Merkezi
 • Acıbadem Saç Ekim Merkezi
 • Emphair Saç Ekim Merkezi
 • Şahin Çelik Saç Ekim Merkezi
 • Hair of İstanbul
 • Estetik International Saç Ekim Merkezi
 • Clinic Hair Saç Ekim Merkezi

https://sacekimi-forum.com/wp-content/uploads/2021/10/nimclinic-hair-transplant-turkey.jpg

En kaliteli saç ekimi merkezleri hangi parametrelere göre sıralanabilir

Kaliteli saç ekimi merkezleri, birkaç parametreye göre sıralanabilir. Bunlar, tecrübe, teknoloji, uzmanlık, hastane hizmetleri, hasta memnuniyeti ve fiyatlar olarak belirlenebilir.

 • Tecrübeli doktorlar ve saç ekiminde uzman olan ekipler, kaliteli saç ekimi işlemleri gerçekleştirmek için önemlidir. İyi bir saç ekimi merkezi, işinde uzman kadrosuyla öncü rol alır. Ayrıca, kullanılan teknoloji de büyük bir önem taşımaktadır. FUE tekniği gibi son teknoloji ürünü yöntemler, işlem sonrası daha doğal görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.
 • Kullanılan diğer araçlar ve malzemeler de işlemin kalitesini belirler; bu nedenle bir saç ekimi merkezi, kaliteli cihazlar, cerrahi enstrümanlar ve malzemeler kullanmalıdır.
 • Hastane hizmetleri de önemli bir faktördür. İşlem sırasında hastaların ihtiyaç duyduğu tüm hizmetlerin sağlanması gerekir. Bu nedenle, kaliteli bir saç ekimi merkezi, hastaların ihtiyacına göre planlanmış ve donatılmış bir hastane hizmeti sunar.
 • Hasta memnuniyeti, saç ekimi merkezleri için en önemli parametrelerden biridir. Merkezler, hastaların ihtiyaçlarına göre planlanmış tedavi süreciyle yüksek düzeyde memnuniyet sağlamalıdır. Ayrıca, işlemden sonra verilen desteklerin de kaliteli olması, hastaların memnuniyet düzeyini artırır.
 • Son olarak, fiyatlar da bir diğer önemli faktördür. Kaliteli bir saç ekimi merkezi, kaliteli hizmetleri uygun fiyatlarla sunabilir.

Özetleyecek olursak, kaliteli bir saç ekimi merkezi, tecrübeli doktorlar ve ekipler, son teknoloji ürünü yöntemler, kaliteli cihazlar, cerrahi enstrümanlar ve malzemeler kullanarak hastane hizmetleriyle desteklenmiş ve hasta memnuniyetine önem veren ve uygun fiyatlar sunabilen bir hizmet sunar.

 

Saç ekimi işlemi öncesinde araştırılması gereken saç ekimi merkezleri ile ilgili ipuçları nelerdir

Saç ekimi yapmak isteyen kişilerin karar vermeden önce yapmaları gereken bazı araştırmalar bulunmaktadır. Bu araştırmaların öncelikli amacı, saç ekimi yapacakları merkezlerin kalitesinin öğrenilmesidir. Bu nedenle, saç ekimi işlemi öncesinde araştırılması gereken saç ekimi merkezleri ile ilgili ipuçları şu şekildedir:

1. Merkezin Ünü ve Tecrübesi: Saç ekimi merkezi, tecrübe ve deneyim açısından iyi bir konumda olmalı ve yeterli bir üne sahip olmalıdır. Bunun için, merkezin geçmiş performansı, hasta incelemeleri ve müşteri yorumları gibi veriler incelenebilir.

2. Uzman Kadro: Saç ekimi yapacak olan çalışanların eğitimli, deneyimli ve lisanslı olması önemlidir. Bu nedenle, saç ekimi merkezi seçerken, uzman kadronun kalitesi de göz önünde bulundurulmalıdır.

3. Teknoloji: Saç ekimi merkezi, en son teknolojik cihazlara sahip olmaya özen göstermelidir. Bu, saç ekimi işleminin daha modern, rahat ve hızlı bir şekilde yapılabilmesini sağlar.

4. Hasta Yorumları: Saç ekimi merkezi hakkında, yüzlerce hasta yorumları bulunabilir. Bu yorumlar aracılığıyla, saç ekimi yaptıranların merkez hakkındaki görüşleri detaylı olarak öğrenilebilir ve bu, tercihlerin yapılmasında yardımcı olabilir.

5. Hijyen ve Temizlik: Saç ekimi merkezi, hijyen ve sterilizasyon açısından üst düzey olmalıdır. Bu, tüm personel ve hasta sağlığı için önemlidir.

Saç ekim işlemi öncesinde yapılacak bu araştırmalar, daha sağlıklı, kaliteli ve başarılı bir saç ekimi sonucu elde edebilmeniz için çok önemlidir.

Saç ekimi merkezleri hakkında yapılan yorumların değeri nedir ve nasıl incelenmelidir

Saç ekimi merkezleri hakkındaki yorumlar, potansiyel müşterilerin karar sürecinde rol oynamaktadır. Ancak, bu yorumların değeri değişkenlik gösterebilir.

Öncelikle, yorumların gerçekliği doğrulanmalıdır. Bazı sahte yorumlar veya rakip firmalar tarafından yapılan olumsuz yorumlar mevcut olabilir. Bu nedenle, yorumların doğruluğu ve güvenilirliği araştırılmalıdır.

Yorumların sayısı da önemlidir. Birkaç yorum, merkezin hizmet kalitesi hakkında genel bir fikir vermez. Bu nedenle, birçok farklı kaynaktan gelen yorumların incelenmesi, daha doğru bir sonuç elde etmek için önemlidir.

Yorumların içeriği de dikkate alınmalıdır. Olumlu yorumlar, merkezin iyi bir iş çıkardığını gösterirken, olumsuz yorumlar belirli sorunları belirtebilir. Ancak, bazı olumsuz yorumlar özneldir ve kişisel tercihler veya beklentilerle ilgili olabilir. Bu durumda, yorumların objektifliği değerlendirilmelidir.

Sonuç olarak, saç ekimi merkezleri hakkındaki yorumlar, müşteriler için önemli bir faktördür. Ancak, yorumların doğruluğu, sayısı ve içeriği dikkate alınarak analiz edilmelidir.

Saç ekimi merkezlerinde kullanılan farklı yöntemler nelerdir ve hangisi en etkili sonuçları verir

Saç ekimi merkezlerinde tercih edilen yöntemler arasında FUE, FUT ve DHI tekniği bulunmaktadır.

En çok tercih edilen yöntem FUE (Follicular Unit Extraction) yöntemidir. Bu yöntemde kökler tek tek alınarak, sonra ekim yapılacak bölgeye yerleştirilir. Bu yöntemde daha az iz kalır ve iyileşme süresi daha kısadır.

FUT (Follicular Unit Transplantation) yöntemi ise bir doku çıkarılarak, daha sonra saç kökleri yapıya uygun olarak bölünür ve ekim yapılacak bölgeye yerleştirilir. Bu yöntemde iz kalma ihtimali yüksektir ve iyileşme süresi de daha uzundur.

DHI (Direct Hair Implantation) tekniği ise önceden yapılan saydam bir özel aletle köklerin doğrudan ekim yapılacak bölgeye yerleştirilir. Bu yöntemde iyileşme süresi diğer tekniklere göre daha kısadır ve iz kalmama olasılığı daha yüksektir.

Hangi yöntemin en etkili sonuçları vereceği kişinin saç yapısına, ihtiyacına ve saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlıdır. Saç ekimi öncesi yapılan detaylı bir muayene ve kişiye özel bir planlama ile en uygun yöntem belirlenir. Saç ekiminde önemli olan doğal ve sağlıklı görünümlü sonuçlar elde etmektir.

Saç ekimi merkezlerinde kullanılan teknolojiler nasıl bir fark yaratır

Saç ekimi günümüzde oldukça popüler olan bir işlemdir ve gelişen teknolojiler sayesinde daha kolay ve başarılı bir şekilde yapılabiliyor. Saç ekimi merkezlerinde kullanılan teknolojiler, işlemin daha hızlı ve etkili yapılmasını sağlıyor ve sonuçların daha doğal görünmesine yardımcı oluyor.

 

Özellikle FUE (Foliküler Ünite Ekimi) yöntemi ile saç ekimi yapan merkezlerde, robotik cihazlar kullanılıyor. Bu cihazlar, saçları özenle toplamak ve özel bir çözelti içinde saklamak için tasarlanmıştır. Teknoloji sayesinde, doğru sayıda saç kökü toplanır ve daha sonra ekim işlemi sırasında en uygun bölgeye yerleştirilir.

 

Lazer teknolojisi, saç ekiminde bir diğer kullanılan teknolojidir. Lazerler, saçları daha hassas bir şekilde keser ve saçların doğal görünümünü korur. Böylece ekilen saçlar, daha doğal ve gerçekçi bir görünüm kazanır.

 

Bunun yanı sıra, diğer teknolojiler, saçların daha az hasar almasını sağlar ve işlem sonrasında iyileşme sürecini hızlandırır. Saç ekimi merkezlerinde kullanılan teknolojiler sayesinde işlem daha kolay ve doğru yapılabiliyor ve sonuçlar daha kalıcı hale geliyor.

Saç ekimi merkezlerinde hangi teknikler tercih edilmelidir

Saç ekimi, saçların tekrar büyümesini sağlamak için yapılan bir estetik cerrahi işlemidir. Saç ekimi merkezlerinde kullanılan teknikler, saç dökülmesinin şiddeti, tedavi gereksinimleri, operasyon öncesindeki muayene sonuçlarına ve hastanın özelliklerine göre değişebilir.

 

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) ve Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) teknikleri, saç ekimi merkezlerinde en sık tercih edilen yöntemlerdir. FUT yöntemi, saçlı deride bir şerit kesilerek saç kökleri çıkarılır ve kesi alanı dikilir. FUE yöntemi ise tek tek saç kökleri alınarak, saçlı deride küçük noktalar açılır. İki teknik de başarılı sonuçlar sunar ancak FUE daha az invaziv bir yöntemdir ve daha az iz bırakır.

 

Robotik saç ekimi teknikleri de saç ekimi merkezlerinde giderek daha popüler hale geliyor. Bu teknik, saç foliküllerinin robotik bir cihaz yardımıyla alınması ve implant edilmeleriyle gerçekleşir. Bu yöntem, daha hızlı ve doğru saç ekimi yapmaya olanak tanıyan bir avantaj sağlar.

 

Saç ekimi merkezleri için en önemli olan şey, hastanın ihtiyacına uygun teknikleri seçmek ve yapılacak işlemi mümkün olan en doğru şekilde yapmaktır. Her yöntemin kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunur, bu nedenle hastanın kişisel tercihleri, beklentileri ve saç dökülmesi durumu dikkate alınarak en uygun teknik seçilmelidir.

Saç ekimi merkezleri hakkında kaynak araştırması yaparken hangi model izlenmelidir

Saç ekimi merkezleri hakkında araştırma yaparken birkaç farklı model izlenebilir. İlk olarak, müşteri yorumlarına ve deneyimlerine dayalı bir araştırma yapılabilir. İnternet üzerindeki forumlarda veya sosyal medya platformlarında, daha önce saç ekimi yaptıranların deneyimlerini paylaştıkları birçok yazı ve yorum bulunabilir. Bu yorumlar, bir merkezin kalitesi ve başarı oranı hakkında fikir sahibi olmak için oldukça faydalı olabilir.

 

İkinci olarak, güvenilirlik bakımından da bir araştırma yapılabilir. Hangi merkezlerin uzman saç ekimi doktorlarına sahip olduğu veya hangilerinin sağlık kuruluşları ile işbirliği yaptığı araştırılabilir. Bu, bir merkezin kalitesi ve güvenilirliği konusunda fikir verir.

 

Son olarak, birçok saç ekimi merkezi ücretsiz danışma hizmeti sunar. Bu hizmetlerden yararlanarak, farklı merkezlerin sundukları teknikler, fiyatlar ve garanti süreleri hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Bu yöntem, merkezleri karşılaştırmak ve en uygun seçeneği bulmak için oldukça etkilidir.

 

Özetle, farklı modelleri bir arada kullanarak, saç ekimi merkezleri hakkında bilgi edinmek ve en iyi seçimi yapmak mümkündür.

Saç Ekimi Yorumları ve Fiyatları

Pek çoğumuz saç ekimi yaptırmadan önce büyük bir araştırma içerisine giriyor. Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri hakkında genel bir bilgi sahibi olmak bazen yetersiz kalabiliyor. Dolayısıyla saç ekimi yorumları aklınızdaki soruların birçoğuna yanıt vermektedir. Hastaların birebir yaşadığı deneyimler diğer insanlara çok fazla yardımcı oluyor. Bu yüzden saç ekimi merkezi araştırmasına girdiyseniz mutlaka saç ekimi yorumları ve fiyatları hakkında da bir inceleme yapmanız gerekmektedir. Sizlerde bağlantıya tıklayarak en güncel saç ekimi yorumları ve fiyatları neler öğrenebilirsiniz. Hatta yazımızın altındaki formu doldurarak saç ekimi fiyatları fırsatları ve indirimlerinden öncelikli olarak haber alabilirsiniz.

https://sacekimi-forum.com/sac-ekimi-fiyatlari/

Saç ekimi merkezleri arasındaki fiyat farklılıkları nasıl açıklanabilir

Saç ekimi merkezleri arasındaki fiyat farklılıklarının birçok nedeni olabilir. Bunun başında merkezin bulunduğu bölge veya şehir gelir. Örneğin, büyük şehirlerde saç ekimi merkezleri diğer yerlere nazaran daha yüksek fiyatlar talep edebilirler. Diğer bir neden ise merkezin saç ekiminde uzmanlaşmış olmasıdır. Böyle bir merkezde çalışan doktor ve ekibin tecrübesi ve başarı oranı yüksek olabilir ve bu da fiyatları etkileyebilir.

Saç ekimi teknikleri de fiyatlar üzerinde etkili bir faktördür. Örneğin, FUE (Follicular Unit Extraction) tekniği diğer tekniklere göre daha pahalı olabilir çünkü bu yöntem daha çok zaman ve iş gücü gerektirir. Diğer yandan, FUT (Follicular Unit Transplantation) tekniği daha düşük maliyetli olabilir çünkü bu yöntemde daha az işlem ve zaman gereklidir.

Saç ekimi merkezlerinin ücretleri ayrıca doğal olarak birbirinden farklıdır. Bazı merkezler yüksek kaliteli hizmetler sunarken, diğerleri daha düşük bir kalite seviyesinde hizmet verirler. Sonuç olarak, fiyat farklılıklarının nedeni bir veya birden fazla faktörden kaynaklanabilir ve müşterilerin bir merkez seçerken fiyat yanında, diğer faktörleri de göz önünde bulundurmaları önemlidir.

Saç Ekimi İndirim ve Fırsat Formu

  İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
  1. Salih Durmaz dedi ki:

   Güzel detaylı bir liste olmuş ama keşke saç ekim merkezlerinin fiyatları da yazsaydı

  2. kırkhanlı dedi ki:

   Türkiyenin en iyi saç ekim merkezleri listelenmiş ama clinicexpert listede dahi yer almamalıydı

   1. Harun dedi ki:

    Neden ne oldu ki

   2. Oğuzhan dedi ki:

    Merhaba hemşehrim ben de kirikhanliyim. Clinicexpert merkezinde Ekim yaptırmayı düşünüyordum. Bu merkez kötü mü?

  3. Serkan dedi ki:

   Bu listede 1 numara kesinlikle hermest saç ekimi merkezi olmalıydı. Hermest Türkiyenin en iyi saç ekim merkezi

   1. Ferhat dedi ki:

    Hayırlı akşamlar saç ektirmek istiyorum fiyat almak istiyorum

  4. Muro dedi ki:

   Hermest her yerde Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi olarak gösterilirken burada 2.sırada olması çok ilginç

  5. serkan dedi ki:

   ETHİC HAİR fiyatını pandemi dolayısı ile düşürmüş .tl. bazlı olmuş .Yaptıran vs.varmı? şikayetleri yok ama ..

   1. Emresamur dedi ki:

    Saç ekiminin çok güzel yaptığınızı duyuyorum arkadaşlardan

  6. Mustafa dedi ki:

   Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Saç Ekimi Fiyatları

  7. Gülsüm dedi ki:

   Saç ekimi günümüzde gayet güzel bir alternatif haline geldi

  8. Şahin dedi ki:

   Mega Hair Trans insanları madur edip ortada bırakmaktan başka birşey yapmıyor. 4 bin kök ektirdim 3 yüz kök bile çıkmadı. İnsan içine çıkaracak hal bırakmadılar. En güzel yaptıkları iş müşteri gibi kendilerine olumlu yorum yapmaları. Binlerce insanı madur ettiler.Uzak durun paranızla rezil olmayın.