Sakal Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Sakal Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Sakal Ekimi Fiyatları

Teknolojinin günden güne gelişmesi, tıpta da yeni araştırmalar ve çalışmaların yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede yeni teknikler icat edilmekte ve başarıyla uygulanmaktadır. Örnek vermek gerekirse, geçmişte FUT Yöntemi ile yapılan saç ekimi operasyonları, günümüzde sağladığı birçok avantajdan dolayı FUE Yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Saç ekimindeki bu gelişme, aynı şekilde sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi operasyonlarını da olumlu yönde etkilemiştir… Sakal ekimine gelecek olursak, halk arasında köselik olarak da bilinen sakalsızlık artık tarihe karışmıştır. Sakal ekimi fiyatları ise doğrudan sakal ekiminde başarıyı etkileyen faktörlere göre değişmektedir. Peki, sakal ekiminde başarıyı etkileyen faktörler nelerdir? Sakal ekimi fiyatları ne kadardır? Sakal ekimi fiyatları neye göre hesaplanır? Tüm bu soruların cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Sakal Ekimi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Operasyonda Kullanılan Teknik Fiyatların Değişkenliğinde Rol Oynar

Sakal Ekimi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Sakal ekimi fiyatları belirlenirken, operasyonun başarısını etkileyen faktörler ve sunulan ek hizmetler şunlardır:

  1. Kullanılacak ekim tekniği ve ihtiyaç varsa ek uygulamalar,
  2. Ekilecek saç kökü sayısı,
  3. Operasyonun yapılacağı merkezin konumu,
  4. Operasyon dışında sunulan ilave hizmetler.

Ekim Tekniği ve Ek Uygulamalar

DHI Tekniği Uygulanan Bir Sakal Ekimi Operasyonu

1- Ekim Tekniği ve Ek Uygulamalar

Sakal ekimi operasyonlarında fiyatı etkileyen ilk faktör, operasyonda tercih edilecek ekim yöntemidir. Bununla birlikte operasyonda yapılacak ek uygulamalar da ücreti artıran bir faktördür.

Günümüzde birden fazla saç ekim tekniği bulunmaktadır. FUE ve DHI yöntemleri sadece saç ekimi operasyonlarında değil, sakal ekiminde de başarıyla uygulanmaktadır. Bununla birlikte, sağladığı avantajlardan dolayı günümüzde en çok tercih edilen teknik FUE’dir. Ek uygulamalara gelecek olursak; doktorunuzun tavsiyesi ve sizin isteğinizle şekillenmektedir. Doktor bunu önerdi diye illa bu yöntemi yaptırmak zorunda değilsiniz ama doktoru dinlemekte fayda vardır. Sakal ekimi fiyatları belirlenirken, dikkate alınacak ilk faktör hangi tekniğin kullanılacağıdır. Muayeneye gittiğinizde, doktorunuzun hangi teknikle çalıştığını öğrenin.

Ekilecek Kök Sayısı

Ekim Yapılacak Alan Az ise Kök Sayısı da Az Olacaktır

2- Ekilecek Kök Sayısı

Saç ve sakal ekimi operasyonlarında başarıyı etkileyen en önemli faktör greft ve ekilecek saç kökü sayısıdır. Peki niçin önemlidir? Çünkü günümüzde birçok saç ekim merkezi, sakal ekim fiyatları sunumunda toplanacak greft sayısı ve ekilecek saç kökü sayısını dikkate alır. Bunun yanı sıra; ekilecek saç kökü sayısı toplanacak grefy sayısıyla eşdeğerdir. Yani, 200 greftlik bir operasyon 1 saatte tamamlanmaktayken, 400 greftlik bir operasyon ise 2 saatte gerçekleşmektedir. Bu durumda, doktor ve sağlık ekibinin çalışma süresi de artar. Bu da sakal ekim fiyatları belirlenirken, değerlendirilen önemli bir faktördür.

Sakal Ekimi Yaptırmayı Düşünenlere Tavsiyeler:

Görüşmelerini bir tane saç ekimi merkezi ile sınırlandırmayın. Mümkün olduğunca farklı yerlerden görüş alın. Operasyonda kaç tane saç kökü ekilebileceğini sorun. Hangi ekim tekniğinin kullanılacağını öğrenin.

Operasyonun Yapılacağı Ekim Merkezinin Konumu

Saç Ekim Merkezlerinin Bulundukları Konumlar Fiyatları Etkilemektedir

3- Operasyonun Yapılacağı Ekim Merkezinin Konumu

Tüm sektörlerde olduğu gibi saç/sakal ekimi sektöründe de konum fiyatları belirler. Örnek vermek gerekirse X marka bir peynir, orta gelirli vatandaşların yaşadığı bir markette 2 TL iken, yüksek gelirli vatandaşların yaşadığı semtteki markette 2,5 TL’dir. Sakal ekimi fiyatı da aynı şekilde değişebilmektedir.

4- Hizmette Lüks İhtiyacı

Zaruri olmamakla birlikte sağlık alanında da lüks hizmet sunumu vardır. Şunu belirtelim, bu sebepten dolayı ücretin artması operasyonun başarısını da etkileyeceği anlamına gelmez. Burada lüks hizmetten kastedilen; ulaşım, otel, merkezde hastaya sunulan lüks dinlenme odası ve ikramdır.

Sakal Ekimi Fiyatları Ne Kadar

Sakal Ekimi Fiyatları Ne Kadardır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, sakal ekim fiyatları belirlenirken en önemli faktör ekilecek saç kökü sayısıdır. Günümüzde saç ekim merkezleri fiyatları analizler sonucu belirleyebilmektedir. Bazı merkezler tek fiyat politikası uygularken, bazı merkezler greft başına fiyat politikası uygulamaktadır. Sakal ekim fiyatları hemen hemen 4.000 TL civarında değişmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.