İstanbul En İyi Saç Ekim Merkezleri ve İllegal Merkezleri

İstanbul En İyi Saç Ekim Merkezleri ve İllegal Merkezleri

İstanbul’a saç ekimi için gelen ziyaretçi sayısı geçen yıl 863 bin kişinin üzerindeyken bu sayı her yıl giderek artmaktadır. Hatta bu hızla büyüyen sağlık turizmi sadece sağlık sektörünü değil Türkiye ekonomisinin de büyümesini sağlamaktadır. Her geçen gün büyüyen saç ekim sektöründe her gün yeni bir firma açılıyor ve üstelik firmaların %90-95 oranında ruhsatsız olduğu biliniyor. İstanbul’da saç ekimi hizmeti veren 2000den fazla merkez varken sadece 60-70 merkezde yetki belgesi ruhsatı

“İstanbuldaki saç ekim merkezlerinin %95’i ruhsatsız”

Bu sayfamızda İstanbul’un en iyi saç ekim merkezlerini ve istanbuldaki saç ekim merkezleri hakkında bilinmeyenleri özellikle açıklıyoruz. Bir çok saç ektiren kişi memnun kalırken bir çok kişi de pişman olmaktadır. Bu nedenle derinlemesine bir araştırma yaptık. Bu çok memnun olan ve pişman olanların nedenlerini araştırdığımızda çok çarpıcı bilgilere ulaştık.

Evet yaptığımız araştırmalar doğrultusunda İstanbul’da hizmet veren saç ekim merkezlerinin bir çoğu ruhsatı olmadan işlem yapmadığını gördük üstelik bazıları hastanelerde dahi işlem yapıyor. Yani sadede hastanede yapılıyor olması firmanın bu işi yapma izninin olduğunu göstermemekte. Bu durum sonucunda sağlık problemleri yanı sıra düşük başarı sonucu elde edilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle saç ekimi yaptırmak isteyenler için bu sektörün bilinmeyenleri açıklıyoruz.

Türkiye’de saç ekimi yaptırmak isteyenler için Türkiye’nin en popüler lokasyonu olan İstanbuldaki saç ekim merkezlerini inceledik, üstelik İstanbul’un en iyi saç ekim merkezlerini de araştırıp listeledik.

İstanbul ve Türkiye’de Saç Ekim Avantajları

 • Uygun fiyatlar ve yüksek başarı oranları sayesinde Türkiye ve İstanbul saç ekimi için dünyada en tercih edilebilir yer konumunda.
 • Türkiye’nin en önde gelen klinikleri hatta cerrahları istanbulda yer alıyor. Bu nedenle istanbul sağlık turizminde çok popülerleşmiş durumda.
 • Kolay ulaşım ile dünyanın her bir yerinden istanbula seyahat etmek mümkün. Üstelik aktarma dahi yapılmasına gerek bile kalınmıyor.
 • Modern bir şehir olan istanbulda yer alan sağlık merkezleri son teknoloji cihazlar kullanmaktadır.

 

Ruhsatsız Saç Ekimi Yapılan Yerlerde Doğabilecek sorunlar

Ruhsatı yani işlem yapma izni olmayan saç ekim merkezlerinin tercih edilmesi sonucu bir çok problemle karşılaşılabilinir ve sonrasında şikayet edebileceğiniz bir mercii dahi bulamayabilirsiniz. İşte kötü saç ekimi operasyonu sonucunda oluşabilecek problemler:

1- Hijyenik Olmayan Ortamlarda Ekim Sonrası Enfeksiyon

 

2- Donör Bölgesinden Yanlış Greft Alımı

 

3- Doğal Görünmeyen Saç Çizgisi

 

4- Seyrek Saç Ekimi Sonucu

Saç ekimi operasyonu basit bir operasyon olmasına rağmen bazı komplikasyonlar görülebilmektedir. Bu tür problemlerin hatta daha da kötüsü ölümlerin dahi görülebildiği bu operasyonlarda mutlaka sağlık bakanlığından onaylı bir ruhsata sahip olan bir merkezin tercih edilmesi gerekmektedir. Popüler olan çok sayıda saç ekim merkezlerinin ve hatta bazı hastanelerin dahi işletme ruhsatına sahip olmadığını öğrendik. Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin istanbul saç ekim merkezleri arasında tercihlerinde mutlaka işletmenin sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat etmesi gerekir.

 

İstanbul En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Doktorları

İstanbulun en iyi  saç ekim merkezinin hangisi olduğu, birçok kişi tarafından internet üzerinde araştırılan konular arasında yer alıyor. İstanbul’da bulunan saç ekim merkezlerinin büyük bir çoğunluğu Safir FUE, Perkutan FUE, Unique FUE ve DHI gibi yenilikçi teknikleri kullanarak saç ekim uygulamaları gerçekleştiriyor. Bu innovasyona yapılan yatırımlar ile daha yüksek tutma oranı, daha yoğun saçlar ve doğal bir görünüm elde edilmesi sağlanıyor. Sizler içi yaptığımız araştırmalar sonucunda sağlık bakanlığı tarafından onaylı İstanbulun en iyi saç ekim merkezleri:

 1. Hermest
 2. Nimclinic
 3. Hair Of Istanbul
 4. Asmed
 5. Elithair

 

1-Hermest Saç Ekim Merkezi

Hermest Saç Ekim Merkezi, müşteri memnuniyetine odaklı, son teknolojiyi kullanan, hizmet kalitesi yüksek bir merkezdir. İstabulun en iyi saç ekim merkezi olarak gösterilen Hermest, steril ve hijenik kurallarla hizmet vermektedir. Profesyonel ekibi ile gerçekleştirdikleri saç ekimi operasyonlarının başarı oranı oldukça yüksektir. Aynı zamanda Unique FUE tekniğinin patentinin de sahibi olan olan Hermest, bu teknik ile %99’a varan kalıcılık oranı salamaktadır. Oysaki Safir FUE ve DHI methodlarında bu kalıcılık oranı %50-90 arasındadır.

Merkez, hem saç ekim sürecini hem de sonrasını mükemmel bir şekilde planlıyor. Bu konuda hastalarını bilgilendiriyor ve her aşamda iletişim sağlıyorlar. Bunu Hermest Saç Ekim merkezinde saç ektirenlerin yorumlarından rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Hermest Saç ekim Merkezi’nde saç ektirmek istiyorsanız öncelikle saç analizinizi yaptırmak için bir randevu almalısınız. Sonrasında doktorunuz ve müşteri ilişkileri sizinle tüm detayları paylaşacaklardır.

Saç ekimi her şey dahil paket fiyatları : 1.500€ – 2.800€

Whatsapp İletişim hattı: Hermest WhatsApp

Telefon ile iletişim hattı: 0534 664 15 15

website: https://hermestclinic.com/

 

2-Nimclinic

Nimclinic, uygun fiyata yüksek kalite vizyonu ile yıllardır hizmet vermektedir. Bu nedenle bütçesi kısıtlı olanlar için tercih edilecek klinikler arasında en önlerde yerini almaktadır. Safir FUE ve DHI teknikleri uygulanmakta fakat yer tekniğe göre fiyatlarının değiştiğini belirtmemiz gerekiyor. Traşsız saç ekim tekniği de uygulanan bir merkezdir. Bu nedenle saç dökülmesi problemi olan kadınlar tarafından  da tercih edilmektedir. Merkez, kaliteli hizmetleri, uzman hekimleri ile başarılı sonuçlara imza atan İstanbul’un en iyi saç ekim merkezleri arasındadır.

FUE ve DHI yöntemlerini başarıyla uygulanmaktadırlar. Nimclinic, uygun fiyatla kaliteyi birleştiren ve uzun yıllardır hizmet veren bir merkezdir. Nimclinic saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için merkezle iletişime geçebilirsiniz.

Saç ekimi her şey dahil paket fiyatları : 1.200€ –1.900€

Whatsapp İletişim hattı: Nimclinic WhatsApp

Telefon ile iletişim hattı: 0546 747 1010

website: https://nimclinic.com/

 

3-Hair Of Istanbul

Hair of İstanbul, mükemmel hasta ilişkileri ile İstanbulun en iyi 5 saç merkezi arasındadır. Merkez, saç analizlerini online olarak yaptırma imkanı sunuyor. Hair Of Istanbul yukarıdaki merkezler gibi DHI ve FUE saç ekim yöntemlerini başarı ile uygulamaktadır. Yıllardır hizmet veren Hair Of Istanbul yüksek bir memnuniyet oranına sahiptir. Hastalarının memnun kalması için yoğun bir ilgi gösterdikleri bilinmektedir. Saç ekiminin yanı sıra başarılı bir şekilde kaş ekimi ve sakal ekimi de yapıyorlar. Özellikle ingiltere ve brezilyadan yoğun talep görmektedir.

Saç ekimi her şey dahil paket fiyatları : 2.600€ – 3.800€

Whatsapp İletişim hattı: Hair of Istanbul WhatsApp

Telefon ile iletişim hattı: 0534 352 21 21

website: https://hairofistanbul.com/

 

4- Asmed

Asmed Saç Ekim Merkezi, 30 yıllık bir deneyime sahiptir. İstanbullular dışında tüm Türkiye’de saç ekimi yaptırmak isteyenler tarafından tercih edilen bir merkezdir. Asmed Saç Ekim Merkezi, FUE, DHI, Safir saç ekimi yöntemlerini başarıyla kullanıyor. Merkezde saç ekimi yaptırmaya karar verirseniz, öncelikle saç analizi için randevu almanız gerekiyor. Analiz sonucunda, doktorunuz saç ekiminiz için kullanılacak yöntemi belirleyecek, ardından da saç ekim sürecinizi uzman ekibiyle birlikte  planlayacaktır. Türkiye’nin en popüler kliniklerinden olan Asmed de randevu bulmak çok kolay olmadığı için önceden planlama yapmanız gerekir.

Saç ekimi her şey dahil paket fiyatları : 3.000€ – 8.000€

Whatsapp İletişim hattı: –

Telefon ile iletişim hattı: 90 216 464 11 11

website: https://hairtransplantfue.org/

 

5- Elithair

Elithair Saç ekim Merkezi 17 yıllık tecrübeye sahip bir merkezdir. Bu merkez, uzman kadrosuyla tecrübelerini birleştirerek binlerce hastaya kaliteli ve başarılı saç ekim sonuçlarını gerçekleştirmektedir.  Saç ekiminde bilimsel yöntemleri kullanıyorlar. Doğal saçlara kavuşmak istiyorsanız, İstanbulun en iyi 5 saç ekim merkezi arasından Elithair’i de tercih edebilirsiniz. Yoğun talep gören Elithair’de günde 10-20 hastaya saç ekimi yapıldığı bilinmektedir.

FUE saç ekimi yöntemini, profesyonel ekibiyle  mükemmel uygulayan bir merkez olarak öne çıkmaktadır. Donör bölgenizden alınan greftleri size fotoğraflayarak veriyorlar. Böylece aklınızda bir şüphe kalmıyor.

Saç ekimi her şey dahil paket fiyatları : 1.800€ – 3.200€

Whatsapp İletişim hattı: Elithair WhatsApp

Telefon ile iletişim hattı: 44 730 842 76 28

website: https://elithair.co.uk/

 

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi

En iyi saç ekimi yöntemi, saç dökülmesi tipine göre değişiklik göstermektedir. Saç ekim yöntemlerinden hangisini yaptırabileceğinizi doktorunuz size söyleyecektir. Ancak birden fazla tercih şansınız olursa en iyileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1- DHI Saç Ekimi Yöntemi

DHI saç ekimi ymöntemi, implanter kalem ile uygulanmaktadır. Bu yöntem, FUE tekniğine dayanan yenilikçi bir yöntemdir. FUE saç ekimiden farkı DHI saç ekiminde  kanal açılmasına gerek olmamsısıdır. Yani DHI yönteminde saç kökleri ekilmeden önce, kanal açılmadan medikal br kalemle  donör bölgeden greftler alınır ve direkt olarak saç dökülen bölgeye nakledilir.

DHI saç ekimi yöntemi ile doğal görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz. Bu yöntem ile saç dökülmeleri tedavi edildiği gibi alın daraltma, saç kalınlaştırma gibi farklı operasyonlar da yapılabilmektedir.  Ayrıca, DHI ile traşlı veya traşsız saç ekimi uygulanmaktadır.

2- Safir FUE Yöntemi

Safir saç ekimi yöntemi, kanalların açılması işleminde son teknoloji safir bıçaklar kullanılmaktadır. Bu bıçaklar safir kristallerden üretilmektedir. Bu yöntem ekim aşamasında saç köklerindeki doku hasarını en aza indirir. Bu nedenle saç ekim sonrası iyileşme süreci daha kısa sürer. Safir FUE yönteminde safir bıçaklar sayesinde kesilerin derinliği ve genişliği eşit olur. Böylece, kesilerin derin veya sığ olması gibi sorunlar ortadan kalkar ve operasyon başarılı bir saç ekimi ile sonuçlanır. Safir Saç Ekimi yöntemi saç ekim yöntemleri arasında en konforlu yöntemdir.

3- Perkutan Yöntemi

Perkütan yöntemi ile saç ekimi özel bir tekniktir. Bu yöntemle doğal görünümlü, başarılı bir saç ekimine sahip olabilirsiniz. Perkütan yönteminde, donör bölgesinden alınan greftlerin ekileceği bölgede ince uçlu özel bir bıçakla yuvarlak delikler açılır. Bu delikler özel bıçak sayesinde saç köklerinin kalınlığındadır.  Böylece, saç köklerinin gevşemesi söz konusu olmaz. Perkütan Saç Ekimi yöntemi ile saç ekimi yaptırdığınızda hızlı bir şekilde iyileşirsiniz.  2-3 gün içinde ekim bölgesinde izler iyileşir. Bu yöntemle ekim işlemi en az 2 günde tamamlanmaktadır.

4- Unique FUE Saç Ekimi

Unique FUE saç ekiminde ekilen saçların tutma oranı çok yüksektir. Bu nedenle Unique FUE, saç ekiminde en iyi saç ekimi yöntemi olarak anılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle tıbbi olarak FUE yöntemi de  uzmanların çalışmalarıyla getirilmiştir. Bu da saç ekiminde daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamıştır. Bu yeniliklerin en üst seviyesi olarak Unique FUE, en iyi saç ekimi yöntemi olarak bilinmektedir. Unique FUE ile saçların tutma oranı %99’dur.

 

En İyi Saç Ekim Merkezi Yorumlar

İstanbulda bilinen bilinmeyen yüzlerce saç ekim firmasına ait binlerce yorumları inceledik. Bu yapılan incelemeler sonucunda en iyi saç ekim merkezlerini tercih edenlerin yorumlarının iyi olduğunu tespit edebildik. Başarı oranlarının yüksek olması nedeniyle paralel olarak memnuniyet oranını yükselmiş ve bu firmaları tercih edenlerin iyi yorumlar yazmasına neden olmuştur. Zaten İstanbulun en iyi saç ekim merkezleri listesi oluşturulurken dikkate alınan parametrelerden bir tanesi de işletme hakkında yazılan yorumlar olmuştur.

Saç ekim merkezlerine ait saç ekimi yorumlarını incelemek için:

https://sacekimi-forum.com/category/sac-ekim-merkezleri/

 

İstanbul’da Saç Ekimi Fiyatları

İstanbulda saç ekimi fiyatları avrupaya göre 4/1 fiyatınadır.  Avrupada saç ektirmek isteyen kişiler 3.000 greft için 10.000 -15.000 euro ödeme yapması gerekirken istanbulda 2.000-3.000 euro ödem yapması yeterli oluyor. Üstelik bu 2-3 bin euroluk ücretin içerisinde havalanı transferi ve otel konaklaması gibi bir çok hizmet dahil edilmekte.

Saç ekimi fiyatlarını incelemek için:
https://sacekimi-forum.com/sac-ekimi-fiyatlari/

 

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilen Sorular

Sizler tarafından bize sorulan soruları yanıtlıyoruz. Sizlerin de merak ettiği sorular varsa aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz

Yanlış Saç Ekimi Düzeltilebilir mi?

Evet, yanlış saç ekimi düzeltilebilir. Ancak burada saç ekiminin başarısız olma nedenleri önemlidir. Herşeyden önce saç ekimi yaptıracaksanız, kendinizi tıbbi geçmişi olan, saç ekimi konusunda uzman doktorlara teslim etmenizi öneriyoruz. Ayrıca başarılı bir saç ekimi ikimi için operasyondan önce saç analizi ve kan testi yaptırmanız da büyük önem taşımaktadır. Çünkü her saç dökülmesi yaşayan kişi saç ekimine aday değildir.

Eğer operasyonunuz yanlış saç ekimi ile sonuçlandıysa merak etmeyin. Saç ekimini yaptırdığınız tarihten  9 ila 12 sonra, konusunda uzman bir merkeze tekrar başvurabilirsiniz.  Her hangi bir hastalığınız yoksa ve donör alanınızda yeterli miktarda saç kökleri varsa saçma ekimi düzeltme operasyonu yaptırabilirsiniz. Böylece ilk saç ekiminizdeki hatalar veya sorunlar giderilerek hayal ettiğiniz doğal görünümlü saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

 

Saç Ekimi Yapılacak Yerde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiniz ve bu konuda araştırma yapıyorsunuz. En önemli konuların başında saç ekimi yapılacak yerde nelere dikkat etmeniz gerektiği gelmektedir. İşte dikkat etmeniz gerekenler!

 • Doktorunuzun kim olduğunu bilin:

Araştırmanıza saç ekimi merkezinin web sitesinden başlayabilirsiniz. İncelediğiniz web sayfasında işlemi yapacak doktorun bilgileri var mı? Özgeçmişinde tıp fakültesinden mezun olduğunu görebiliyor musunuz? Eğer web sitesinde doktorlar hakkında her hangi bir bilgi yoksa bu merkezden uzak durun.Saç ekimi yaptıracak kişi olarak bu işlemi size kimin yapacağını bilmeniz çok önemlidir. Çünkü operasyondan sonra sonuçları sizin hayatınıza yansıyacaktır. Bu nedenle doktorunuzun günde kaç hasta kabul ettiğine dikkat edin. Çünkü, yöntemler değişse de saç ekiminin tek bir seansı uzun süren bir işlemdir. Dolayısıyla tek bir doktor günde ancak 1 ya da 2 hasta kabul edebilir.

 • Tıp merkezinin ruhsatı olup olmadığını öğrenin:

Saç ekimi yaptıracağınız tıp merkezinin Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ruhsatı olup olmadığını öğrenin. Çünkü Sağlık Bakanlığı bu ruhsatı hastane, tıp merkezi ve polikliniklere vermektedir. Hatta işlemi yaptıracağınız yer bir apartman dairesi, villa ise kendilerinden izin belgelerini isteyin. Bu izinler, merkezin acil durumda bir ekipmana sahip olup olmadığını göstermektedir. Operasyonda herhangi bir sorun olursa bu durum gerçekten çok önemlidir.

 • Size özel planlanan detayları sorun:

Saç ekimi sürecinin size özel olarak planlanması son derece önemlidir. Planınız saç analizi, hormon ve kan tesleri ile başlamalıdır. Saç ekiminizin başarılı olması için seçilecek yöntem de doğru ve yerinde olmalıdır. Ayrıca, hastalık geçmişinize ve kullandığınız ilaçların da doktor tarafından bilinmesi çok önemlidir. Tedavi planınızda dikkat edilmesi gereken diğer önemli konuda greft sayısıdır. Yani donör bölgeden alınacak saç kökleri dökülen bölgeye artarılacağı için yeterli miktarda olması önemlidir. Bu nedenle doğru bir cm2 hesabı yapılmalıdır. Bu konu biraz karmaşık gibi görünse de basit bir şekilde hesaplayabilirsiniz.cm2’ye ekilmesi gereken saç miktarı ile bölgenin alanı doğru orantılı olması gerekir.

 • Öncesi ve sonrası fotoğraflara bakın:

Neredeyse tüm merkeziler sosyal medya hesaplarında öncesi ve sonrası fotoğraflar paylaşıyor. Ancak dikkatli olun! Çünkü, bu foroğraflar kendilerine ait olmayabiliyor ya da olanları çeşitli programlarla düzeltebiliyorlar. Ancak saç ekimi ile ilgili araştırma yapmaya başladığınızda benzer fotoğrafları farklı merkezlerde görüyorsanız bu merkezlerden uzak durun.

 • Yorumlar ve Sosyal Medya Takipçileri:

Bir merkezin sosyal medya hesabını takip etmeye başladığımızda ilk olarak takipçi sayısına bakarız. Ancak şunu unutmayın, takipçi satışı yapan birçok websitesi var. Dolayısıyla takipçisi çok olan merkez iyidir kanısı her zaman doğru değildir. Böyle bir durumda merkezin takipçi sayısı ile paylaşımlarının sayısına ve beğenilerine bakabilirsiniz. Beğeni de satın alınıyor ancak bir paylaşımı 2 kişi beğeniyor diğer paylaşımı 2000 kişi beğeniyorsa burada bir turasızlık olabilir. Ayrıca beğenisi çok olan paylaşımların altında yorumlarda olması beklenen bir durumdur.

 • Kullanılacak Yöntem ve Ağrı:

Saç ekimi tamamen ağrısız bir işlem değildir. Mutlaka müdahale edildiği bölgede az da olsa bir ağrıya neden olur. Bazı merkezle ağrısız ICE FUE, Golden Fue gibi dünyada kabul görmemiş işlemleri ağrısız olarak yansıtıyorlar. Bu tür merkezleri ticari odaklı düşünbilirsiniz. Merkezlerin telafuz ettikleri yöntem isimlerini mutlaka araştırın ve dünyada kabul görmüş olduğuna emin olun.Zira yöntemi ilk deneyimleyen kişiolmak istemezsiniz.

 • Saç ekimi sonrası destek:

Saç ekimi işlemi hem öncesini hem de sonrasını kapsayan bir süreçtir. Bu yüzden saç ekimi yaptıracağınız merkezin bu konudaki tutumuna dikkat edin. İşlem sonrası ortaya çıkabilecek komplikasyonlarda doktorunuzun ve merkez yetkililerinin sizinle ilk günkü gibi irtibat halinde olması çok önemlidir

 

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Uzar?

Saç ekimi her kişi için özeldir. Bu nedenle, saç ekimi sonrası saçlar ne zaman uzar sorusunun %100 kesinlikle herkes için aynı olmama iftimalini göz önünde bulundurmanızı söylemek isteriz. Ancak, hasta ve doktorların deneyimleri doğrultusunda yaşanan genel süreci sizinle paylaşıyoruz.

 • İlk 7-10 Gün: İyileşme

Saç ekiminden sonraki ilk 7 ila 10 içinde fiziksel olarak iyileşeceksiniz. Doktorunuz operasyon sonrası size bir yapılacaklar ve yapılmayacaklar listesi verecektir. Bu listeyi kusursuz bir şekilde uygularsanız muhtemelen 1 haftanın sonunda açılan kesiklerdeki kabuklar düşecektir. Ayrıca donör alandaki saçlarınız da uzamaya başlamış olacaktır.  Bu süreçte doktorunuz ya da işlem sonrası için görevli ekip sizi belli aralıklarla kontrol edecektir.

 • 0-3 Ay: Dökülme

Saç ekimi yaptırmanın en zor kısmı budur. Yeni saçlarınız ilk 3 ayda çıkmamakla kalmaz, aynı zamanda o bölgedeki saçlar dökülür. Zaten bu sürecin bir parçasıdır. Fakat işlemden hemen sonra yaklaşık 3 hafta içinde (4 gün sonra da olabilir, üçüncü hafta da olabilir) nakledilen kökleriniz dökülecektir.  Zaten doktorunuz sizi bu konuda uyaracağı için bunu beklenmedik bir durum olarak algılamayın.

 • 3-4 Ay: Yavaş Büyüme Aşaması
 1. Ayın hemen başında, saçlarınız nihayet uzamaya başlayacak. İlk başta, ince ve kıvırcık görünebilir. Nakil bölgeleriniz bu aşamada düzensiz görünebilir. Herşey sürecin parçası olduğunu bilmelisiniz.
 • 4-6 Ay: Gerçek Büyüme Aşaması

Bu, çoğu hasta için en heyecan verici aşamadır. Dördüncü aydan itibaren hızlı bir büyüme görmeyi bekleyebilirsiniz. Saçlarınız güzelce dolgunlaşacak ve eskisine göre büyük bir fark göreceksiniz.

 • 6-12 Ay: Saç Ekimi Sonuçları

Şaşırtıcı bir şekilde, bu harika sonuçlar genellikle beklenen saç büyümesinin yalnızca %50’sini oluşturur ve tam büyüme 1 yılda veya 15 ayda  tamamlanır.

Saç ekiminizin başarılı sonuçlarını görmek için yaklaşık 4 ay sabretmeniz gerekiyor. Daha sonrasındaki ilerleyen süreçte de tamamen doğal saçlarınızın keyfine varabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.