Saç Ekim Merkezi Nasıl Olmalıdır?

Saç Ekim Merkezi Nasıl Olmalıdır?

İyi Bir Saç Ekim Merkezi Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişinin aklındaki en büyük soru işaretleri, saç ekimini nerede yaptıracağına ve iyi bir saç ekim merkezi nasıl olması gerektiğine yöneliktir. Saç ekimi hayati bir operasyon değildir ama estetik kaygılar barındırır. Amaç dış görünüşümüzü değiştirmekse, en iyi saç ekimi merkezini seçmek isteriz. Peki iyi bir saç ekimi merkezi seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Bu yazı çok önemli, çünkü doğru saç ekim merkezini seçmek, operasyonun başarıyla sonuçlanmasında önemli bir adımdır.

Bu yazımızda iyi bir saç ekimi merkezi seçerken nelere dikkat edeceğinizi ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Ama önce madde madde belirtmekte fayda var.

  • Çevrenizde saç ekimi yaptırmış insanlarla konuşun. Çevrenizden referans alın.
  • Referans verilen kişileri internet üzerinden araştırın. Araştırmalarınızda çok sayıda siteye, forum ve yoruma göz atmaya özen gösterin.
  • İnternet aramalarını daralttığınızda bizzat isim üzerinden kontroller yapın. Şikâyet sitelerine göz atın. Ancak en iyi doktorların veya saç ekimi merkezlerinin bile şikâyet alabildiğini aklınızdan çıkarmayın.
  • Mümkünse, belirlediğiniz saç ekimi merkezlerine bizzat ziyarette bulunun.
  • Onlardan referans isteyin, saç ekimi operasyonunuzu yapacak doktorla tanışın.
  • Aklınızdaki tüm soruları sorun.

Kimler Saç Ekimi Yapabilir

Alanında Yetkin Hekim ve Ekipler Saç Ekimi Operasyonlarını Gerçekleştirmelidir

Kimler Saç Ekimi Yapabilir?

Saç ekim operasyonlarındaki en önemli faktör insandır, yani doktor. Bu yüzden, saç ekimi merkezini seçerken öncelikle orada kimin ya da kimlerin saç ekimi yaptığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

“Saç ekimi operasyonları, tıp alanından ayrı düşünülemez. Saç ekimi sadece ve sadece doktorlar ile birlikte sağlık eğitimi almış bir saç ekim ekibi tarafından yapılan operasyonlardır.”

Bu kadar net bir ayrıntıyı burada belirtiyor olmamızın sebebi, geçmişte yaşanılan örneklerden kaynaklanmaktadır. Geçmişte maalesef doktor olmayan kişiler tarafından saç ekimi yapılmıştır. Saç ekim muayenesine veya operasyonuna gittiğinizde, doktorunuzun diplomasını mutlaka görün. Bu sizin en doğal hakkınız.

Saç ekimi yaptıracak kişi, operasyonu yapacak doktorun başarılı bir doktor olup olmadığını da merak eder. Bunu anlayabilmek için doktorunuzun kaç yıldır saç ekimi yaptığını sorabilir ve daha önce saç ekimi yaptığı hastalarla görüşebilirsiniz.

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç Ekimine Uygun Bir Operasyon Odası Örneği

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç ekimi operasyonları Sağlık Bakanlığı tarafından onay belgesi almış olan tam teçhizatlı hastane, tıp merkezleri veya polikliniklerde yapılır.

İyi bir saç ekimi merkezi için şunlara mutlaka dikkat edin!

İyi bir saç ekim merkezi,

  • Sağlık Bakanlığı’ndan onay almış ve gerekli belgelerini hastalarının görebileceği şekilde asmış olmalıdır,
  • Gürültüden, hava kirliliğinden uzak steril bir ortam sağlamayı başarmış olmalıdır,
  • Muayene veya operasyona gittiğinizde doktorunuzun diplomasını görmek isteyin.
  • Tıp bilimi %100 çözülmüş değildir. Bu yüzden size “Garanti Belgesi” vereceğini söyleyen saç ekimi merkezlerine inanmayın. Ticari amaçla kullanılan bu belgelerin bir hükmü yoktur ve yasal değildir.

İnternette Araştırma Yaparken Dikkat Edin

İnternette Saç Ekimi Araştırması Yaparken Dikkatli Olunmalıdır

İnternette Araştırma Yaparken Dikkat Edin

Saç ekimi merkezi seçiminizi yaparken, internet araştırmaları da çok önemlidir. Malumunuz, internet doğru veya yanlış birçok bilgiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden iyi bir medya okuryazarı olmak gerekmektedir. İnternet içeriklerinin açık ve gizli reklamlara sahip olduğunu unutmayın.

İyi bir saç ekim merkezinin nasıl olması gerektiğini detaylarıyla paylaştık. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin aklındaki bir diğer önemli konu ise ücretlendirmedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.