Ertem Şener Saç Ekimi Hikayesi

364
A+
A-
Ertem Şener Saç Ekimi Hikayesi

Ertem Şener Saç Ekimi

Ekranların en sevilen isimlerinden birisi Ertem Şener! 1975 yılında dünyaya gelen Şener; çok uzun süreden bu yana spor spikerliği ve sunuculuk yapıyor. 90’lı yıllardan bu yana spor dünyasında yer alan Ertem Şener, bilhassa 2000’li yıllarda Türk takımlarının UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını Star TV’de anlatmasıyla biliniyordu. Bu özelliğinin yanı sıra Telegol ve Futbolig gibi programların sunuculuğunu da üstlendi. Ancak bugün sizlerle Ertem Şener saç ekimi deneyimi hakkında konuşacağız.

2012 yılında Beyaz TV’de çalışmaya başlayan deneyimli isim, bilhassa Beyaz Futbol isimli spor programının sunuculuğunu yaparak kendisini önemli bir kesime tanıttı. Sonuç olarak, Ertem Şener’in yıllardan bu yana televizyon ekranlarında yer alan sempatik bir isim olduğunu söyleyebiliriz. Takdir edersiniz ki, ekran dünyasının ünlü isimlerinin de saç ekimine ihtiyacı bulunuyor. Televizyon izleyicilerinin karşısına iyi bir dış görünüş ile çıkmak zorunda olan Ertem Şener de saç ekimine başvuran ünlülerden birisi. Gelin, ünlü sunucunun saç ekiminde nasıl bir yol izlediğine yakından bakalım!

Ertem Şener Neden Saç Ekimine İhtiyaç Duydu?

Ertem Şener Neden Saç Ekimine İhtiyaç Duydu?

Ünlü sunucu uzun süreden bu yana televizyon ekranında yer aldığı için dış görünüşündeki farklılık herkesin dikkatini çekti. Bilhassa saçlarının seyrekleşmesi dolayısıyla sosyal medyada gündem oldu. Durumun farkında olan Ertem Şener; seyrekleşme problemine çözüm aramaya başladı. Bu noktada, ilk olarak, toppik kullanarak ekran karşısına çıkmayı denedi. Fakat, doğal olmayan bir görüntüye sebebiyet verdiği gerekçesiyle bu kararından vazgeçti.

Ertem Şener; günün birinde izleyicilerinin karşısına pek alışkın olmadığımız bir şekilde kısa saç ile çıktı. Ünlü sunucunun saç ektirdiğini anlamak zor olmadı. 46 yaşındaki Şener; yaşı itibariyle erkek tipi saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalmış olabilir. Bunun yanı sıra, genetik faktörler de saçlarının seyrekleşmesine sebebiyet vermiş olabilir. Ayrıca, çok uzun süreden bu yana ekranlarda yer aldığı için stresli bir iş yaptığını söyleyebiliriz. Sonuç olarak, kendisinin de benzer yaşlardaki erkekler gibi saç ekimine başvurması sürpriz olmadı.

Ertem Şener Ne Zaman Saç Ektirdi?

Ünlü sunucunun ne zaman saç ektirdiği merak edilen bir diğer detay! Bu noktada, internette yer alan haberlere göre kendisinin 2018 yılının Temmuz ayında saç ektirdiğini söyleyebiliriz. Ekim işleminin ardından aynı yılın Ekim ayında çok daha gür ve sağlıklı saçlar ile televizyon karşısına çıkan Şener’in bu süreci verimli bir şekilde geçirdiği aşikar! Ertem Şener; bilhassa kafasının ön kısmındaki açılmalardan şikayet ediyordu. Bu noktada, kendisinin saçlarının ön ve orta bölgesine yoğun bir saç ekimi yapıldığı iddia ediliyor. Başarılı sunucunun ekim öncesi ve sonrası fotoğraflarını kıyaslayarak bu gerçeğe erişmek mümkün! Ertem Şener; ekim işlemlerinin ertesinde çok daha gür saçlara sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca, saçlarının doğal görüntüsünden de bir hayli memnun! Saçlarının güzel bir şekilde taranması ve şekil alması; onun saç ekiminden ne kadar memnun olduğunu gösteren detaylardan bir diğeri!

Ertem Şener saç ekimi ile ilgili olarak birçok detay merak ediliyor. Bunlardan birisi de ekim sırasında kaç adet greft kullanıldığı! Başarılı sunucunun geçmişe kıyasla çok daha sık saçlara sahip olduğu düşünüldüğünde bu sıklığı sağlamak adına ortalama 3 bin 500 adet greft kullanıldığı tahmin ediliyor. Bilhassa saçının ön bölgelerine greftlerin yoğun bir şekilde yerleştirildiği göze çarpıyor. Ayrıca, greftlere mükemmel bir açı verildiği de dikkat çekiyor. Bir başka deyişle, başarılı sunucunun saçlarının şekil alması ve taranması adına yapılabilecek her ne varsa yapılmış.

Ertem Şener Saç Ekimi Tekniği

Ertem Şener Saç Ekimi Tekniği

Birçok erkeğin saçlarının dökülmesinden şikayetçi olduğu biliniyor. Bilhassa Ertem Şener ile aynı yaşlarda olan erkekler için tehlike çanları çalıyor. Yaşa bağlı olarak yıpranan ve dökülen saçlar yüzünden dış görünüşünden taviz vermek istemeyen insanlar için en iyi seçenek saç ekimi! Ertem Şener’in hangi saç ekim yöntemini tercih ettiği hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ancak, işlemden en kısa sürede verim alındığı hesap edildiğinde FUE tekniğinin olma olasılığı bir hayli fazla! Gelin, FUE tekniği hakkında bilgi verelim!

FUE saç ekimi; dünyanın en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olarak bilinir. Çok sayıda avantajı vardır. Her şeyden önce, deri üzerinde herhangi bir delme işlemine rastlanmaz. Bunun yanı sıra, kafa derisi üzerinde herhangi bir kesi yapılmadığını da söylemek gerekir. Bir başka deyişle, operasyonun ardından hastada herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Bu yöntemin geçmişi 1988 yılına dayanıyor. İlk kez Japonya’da 1mm’lik punçlarla uygulandığını söylemek gerekir. Ancak, 2002 yılından bu yana resmi bir şekilde kendisine yer bulur.

FUE Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

FUE tekniği sırasında ilk olarak donör bölge seçilir. Bir başka deyişle, saçtaki seyrekleşme veya kelleşme görülen yerlere transfer yapılması amacıyla bir bölge tespit edilir. Seçilen bölgeden tek tek saç kökleri alınır. Ciltten alınan saç kökleri; istenilen bölgeye implant edilerek süreç tamamlanır. Ancak, donör bölgeden alınan saç köklerinin topluca değil de tek tek ekilmesine rastlanır. Bu yüzden, FUE tekniği birden çok seansla tamamlanır. Uzun süren bir saç ekimi yöntemidir. Türkiye’de de sıklıkla tercih edilen FUE tekniği; 1988 yılına kıyasla punçlardan ziyade mikromotor ile yapılır. FUE yöntemi kısa sürede sonuç veren başarılı bir yöntemdir. Ancak, operasyonun uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde, ortaya estetik olmayan bir dış görünüş çıkar.

FUE Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

FUE Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

FUE saç ekimi farklı seçeneklere sahiptir. Her birisinin farklı özellikleri vardır.

  • Mikro FUE saç ekimi: Manuel versiyonuna kıyasla gelişmiş özelliklere sahiptir. Mikro uçlara sahip ekipman ile işleme başlanır. Saç kökleri ivedilikle alınır. Mikromotorlardan faydalanılan bu yöntemde ilk olarak saçlı deride mikro daireler açılır. Ardından, saç kökü ve etrafındaki dokusal yapılar ayrıştırılarak çıkartılır.
  • Safir FUE saç ekimi: Özellikle ünlü isimlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Oktay Kaynarca da bu yöntem sayesinde çok daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olmuştur. Bunun yanı sıra, Ertem Şener’in de bu yöntem ile saç ektirdiği bilinir. Ancak, safir saç ekimi tekniğinin başlı başına bir teknikten ziyade FUE tekniğinin alt versiyonu olduğunu söylemek mümkündür. Safir saç ekiminde kullanılan uçlar metalden ziyade safirden elde edilmiştir. Son derece avantajlı bir yöntemdir. Ağrısız ve acısız olarak gerçekleştirilir. Kabuklanma süresi daha azdır. Operasyonun ardından iyileşme süresi daha kısadır. Safir uçlu mikro iğneler; diğer yöntemlerde kullanılan iğne yapılarına kıyasla daha sağlamdır.
  • Soft FUE saç ekimi: Diğer saç ekimi seçeneklerine kıyasla farklı özellikler içerir. Her şeyden önce, operasyon sırasında hastanın bilinci açıktır. Hastaya sedasyon odaklı ilaçlar uygulanır. Bu sayede, hastanın rahatlatılması hedeflenir. Fakat, operasyon sürecinde hastanın bilincinde herhangi bir etki kalmaz. Bir başka deyişle, hasta; operasyonu bilincinde herhangi bir kayıp olmadan atlatır. Saç ekimi sürecine canlı canlı şahit olan hastanın herhangi bir acı hissetmediğini ifade etmek gerekir.

Sonuç olarak, Ertem Şener başta olmak üzere birçok ünlü ismin tercihi olan FUE saç ekimi; hem verimi hem de uygun fiyatıyla en iyi seçenek olduğunu ispat eder.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.