Erman Toroğlu Saç Ekimi Hikayesini Açıkladı!

443
A+
A-
Erman Toroğlu Saç Ekimi Hikayesini Açıkladı!

Erman Toroğlu Saç Ekimi

Saç ektiren ünlüler kervanına Erman Toroğlu saç ekimi ile katılmıştır. Bildiğiniz üzere saç dökülmesi; birçok insanın problemidir. Hem erkeklerin hem de kadınların farklı seviyelerde saç dökülmesi sorunu yaşadıklarını söylemek mümkündür. Bilhassa yaşa bağlı olarak kendisini gösteren hormon dengesizliği saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden birisidir. Hatta, erkeklerin neredeyse yarısında 50 yaşına gelmeden evvel saç dökülmesinin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu noktada, insanlar, saç dökülmesi problemine saç ekimi sayesinde çözüm bulabilirler. Bugünse Erman Toroğlu saç ekimi hikayesi ile sizlerin karşısındayız.

Erman Toroğlu Hangi Saç Ekim Merkezini Tercih Etti?

Erman Toroğlu Hangi Saç Ekim Merkezini Tercih Etti?

Ekranların sevilen isimlerinden birisi olan Erman Toroğlu; saç ektirmesi ile dikkat çekti. Herkes Toroğlu’nun hangi saç ekimi merkezini tercih ettiğini öğrenmeye çalışıyor. Saç ekimi operasyonu için Berkay Tulpar Clinic ile anlaştığını söyleyebiliriz. Erman Toroğlu saç ekiminden bir hayli memnun olduğunu dile getiriyor. Gençleşmesinden duyduğu mutluluğu belirtiyor. Buna ek olarak, Berkay Tulpar Clinic’in doğru bir tercih olduğunu dile getiriyor. Toroğlu; saç ekiminin ardından yedi ay geçtikten sonra sorunsuz saçlara sahip olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan Erman Toroğlu, FUE yöntemi sayesinde yeni saçlarına kavuşmuştur. Bu yöntem son derece popüler ve sağlıklıdır. Her şeyden önce, ensenin üst kısmından ve iki kulak arasındaki donör bölgeden sağlıklı saç kökleri alınır. Saç köklerinin alınması sırasında FUE teknolojisinden faydalanılır. Alınan saç kökleri kafa bölgesindeki seyrek ve kellik sorunu olan alanlara nakledilir.

Erman Toroğlu’nun da tercih ettiği bu yöntemin bir sonraki aşamasında alınan saç köklerinin yerleştirileceği alana kanallar açılır. Ancak, kanal açılması esnasında birtakım hususlara dikkat edilmelidir. Her şeyden önce, yetişkin bir insanda saçların çıkış açısı olan 10-15 derecelik açı dikkate alınmalıdır. Bunun yanı sıra, açıklığa en uygun tekniklerin kullanılması şarttır. Sonuç olarak, FUE yönteminin başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi için saç ekimi işlemini gerçekleştiren kişinin tecrübesi ve el becerisi gerekli hale gelir. Berkay Tulpar Clinic, saç ekimi konusundaki başarısıyla dikkat çeker.

Saç Ekiminin Faydaları Nelerdir?

Saç ekimi, her şeyden önce kişinin kendi saç köklerinin seyrekleşen veya kelleşen bölgelere nakledilmesi işlemidir. Bu sayede, ortaya çok daha doğal bir görünüm çıkar. Uzun vadeli, fark edilir ve doğal sonuçlar veren bir operasyondur.

Takdir edersiniz ki, saç dökülmesini önlemeye yarayan birden çok tedavi yöntemi vardır. Ancak, bu tedavilerin işe yaramadığı durumlar da vardır. Saç ekimi saç dökülmesi tedavilerinin işe yaramadığı hallerde faydalı olabilecek en ciddi seçenektir. Bilhassa geniş bölgelerde görülen saç dökülmelerini ortadan kaldırmak adına tercih edilir. Bunun yanı sıra, saç dökülmesinin geç evrelerinde uygulanan ve işe yarayan bir seçenektir. Saç ekiminden faydalanmak isteyenlerin aklında birtakım soru işaretleri vardır. İnsanlar, dışarıdan doğal olmadığı anlaşılan saçlara sahip olmak istemezler. Fakat, saç ekimi sayesinde yüzde yüz doğal görünümlü saçların tadı çıkarılır.

Takdir edersiniz ki, saç ekimi sıradan insanların olduğu kadar ünlülerin de tercihi oluyor. Bu noktada, geçmiş yıllarda hakemlik, güncel tarih itibariyle de spor yorumculuğu yapan Erman Toroğlu’nun da saç ekimine başvurduğunu söyleyebiliriz. Örneğin birçok kişi Erman Toroğlu’nun hangi saç ekimi tekniği ile yeni saçlarına kavuştuğunu merak ediyor.

Saç Ekiminde FUE Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Saç Ekiminde FUE Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Erman Toroğlu’nun da güncel haline kavuşmasını sağlayan FUE yöntemi neredeyse her saç ektirmek isteyen kişinin tercihidir. Saç köklerinin alınma şekli ile ne kadar avantajlı bir teknik olduğunu ispat eder. Bunun yanı sıra, işlem sırasında mikromotor cihazı kullanılır.

FUE, tıpkı diğer saç ekimi operasyonları gibi cerrahi niteliktedir. Ancak, neşter kullanılmadığını ve dikiş gerektirmediğini ifade etmek gerekir. Saç köklerinin tek tek alınarak ekilmesi olarak da ifade edilebilir. Kaç seansta tamamlanacağı kişiden kişiye değişir. Buna ek olarak, operasyonun ardından kafa bölgesinde herhangi bir kesik veya yara izinin kalması söz konusu değildir. Son olarak, hasta; operasyonun ardından en kısa sürede iyileşerek hayatına kaldığı yerden devam eder. Ayrıca, bu teknik; sakal ve kaş ekimi için de tercih edilir.

FUE yöntemi, sahip olduğu avantajlarla dikkat çeker. Her şeyden önce, saç çizgisi tasarımının kişiye özel olduğunu ifade etmek gerekir. Bir başka deyişle, kişinin yaşı, cinsiyeti, yüz yapısı ve kellik sorunu olan alanın büyüklüğü gibi etmenler dikkate alınır. Buna ek olarak, sağlıklı saç köklerinin donör bölgeden alınması sırasında birtakım hususlara dikkat edilir. Her şeyden önce, donör bölgeye zarar verilmemesi önemlidir. Yalnızca bir seansta bir cm2 alandan yaklaşık 15-20 greft alınır. Ancak, saç köklerinin homojen bir dağılımla alınmasına önem verilmelidir. Bu sayede, saç ekimi yaptıran kişiler; bir sonraki aşamada donör bölgedeki saçlarını istedikleri kısalıkta tıraş ettirme şansına erişirler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ahmet Bici dedi ki:

  Abi adam kç yaşından sonra saç ektirdi, şimdi de kendinden 35 yaş küçük hatunla evlendi. Berkay Tulpar’a helal olsun. Bende evlenmek istiyorum, böyle birisiyle evleneceksem 100 Bin tl de verip Berkay Bey’e ektiririm.

 2. Ozlemgunay dedi ki:

  Sac ekimini cok iyi yapiyolar cokda yakismis bence

 3. Abdullah yigit dedi ki:

  Erman Toroğlu saç ekimi için sizi tercih etmiş çok genç gorunmeye başladı bu haliyle yeni başarılı bir operasyona imza atmıssiniz

 4. Melisaaydin dedi ki:

  Erman toroğlu’nun saç ektirdigini bilmiyordum gerçekten garip hikayesi varmış bu kadar paraları harcamış gerçekten dikkat çekici olmuş saçları harika

 5. Ömürerkil dedi ki:

  Saç dökülmesi günümüzün sorunu hakine geldi. Erman hocamızı görünce saç ekimi çok başarılı olmus gür gür sacları var bende bilgi almaj icin sitenizden sizinle iletisim adreslerinizden iletisime gececegim. Cok basarılı isler yapıyorsunuz tebrik ederim