Mikromotor FUE

415
A+
A-
Mikromotor FUE

Mikromotor FUE – Operasyon Süresini Kısaltan Cihaz

Mikromotor FUE , greft alımında hastaya ve doktora zaman kazandırarak operasyon süresini önemli ölçüden kısaltan bir cihazdır. Son zamanlarda, manuel-punch diye tabir edilen elle toplamanın önüne geçen Mikromotor FUE , günümüzde en yaygın olarak kullanılan saç ekim cihazıdır.

Günden güne gelişen teknoloji, insan hayatında birçok olumlu değişikliğe sebep olmaktadır. Sağlık alanında gerçekleşen teknolojik ilerlemeler de yaşam kalitesini önemli ölçüde artırmaktadır. Teknolojik gelişmeler sağlıkta çok önemli bir yer tutmakla birlikte; muayene – teşhis ve tedavide en önemli rol ise hala insanoğlunun. Saç ekimi operasyonlarında, hastanın fiziksel ve genetiksel özellikleri operasyonun başarısında önemli bir yer edinir. Bunun yanı sıra; operasyonu gerçekleştirecek doktorun kullandığı cihazlar da büyük önem arz ediyor.

Mikromotor FUE'nin Avantajları

Mikromotor FUE’nin Avantajları

5 Adımda Mikromotor FUE

  1. Saç kökleri çıkarılmadan önce, kökün alınacağı alan traş edilerek 1 mm. ölçüsüne kadar kısaltılır,
  2. Lokal anestezi ile ekim yapılır ve planlanan alan uyuşturulur,
  3. Mikromotorun ucundaki punch adı verilen iğne ile, saç kökü ortalanarak, saç kökünün yapısına göre saçın çıkış yapısı hesaplanır. Sonrasında çıkış açısına uyumlu olarak deriye giriş yapılır ve çıkartılır,
  4. Mikropen-set yardımıyla kıl kökü hafifçe bulunduğu bölgeden çekilir,
  5. Saçkökleri, ekim yapılacak alana saçın çıkış yönüne uygun olarak ekilir.

Mikromotor FUE sayesinde operasyon süresi kısalıyor. Sağlık alanında icat edilen ve son zamanlarda saç ekim operasyonlarında sıklıkla kullanılan Mikromotor da bu cihazlardan bir tanesi. En yaygın saç ekim yöntemi FUE‘ye eklenen bu teknoloji, saç ekim operasyonlarında daha

kısa sürede daha çok saç kökü alabiliyor. Manuel olarak yapılan işlemle temel olarak aynı mantığa sahip olan Mikromotor’un tek farkı, işlem süresinin daha kısa sürede tamamlanmasıdır. Motor sayesinde, ekim esnasında saç kökleri çok hızlı bir şekilde alınıyor ve bundan dolayı da doktor, daha kısa sürede çok daha fazla kıl kökü toplayabiliyor. Operasyonda hastanın saç derisine zarar vermeyen cihaz, operasyonun daha kısa sürede tamamlanmasına yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra; cihazın bir diğer özelliği ise, daha fazla greft alabilmesi ve greftlere zarar verme olasılığının daha az olmasıdır. Bu da şunu gösteriyor, kıl kökünün yapısına zarar vermeden koruma başarısı artıyor.

Mikromotor FUE Cihazı Kullanımı

Mikromotor FUE Cihazının Kullanımı

06 – 08 mm çapları arasında değişen ve “Mikro-punch” adı verilen iğneler takılarak kıl kökleri gevşetilir. Mikromotorlu FUE yönteminde, uygulama, greftlerin “mikro-punch” adı verilen ve iğneye benzeyen keskin uçlu boruların yardımıyla, tek tek toplanmasıyla yapılır. Cihaz, işlem esnasında dönmek suretiyle deriye nüfuz eder ve saç köklerinin zarar görmeden daha kolay ve kısa sürede alınabilmesi için donör alanını rahatlatır. Sonrasında ise, Micropen-set olarak adlandırılan ve ucu kavisli bir cımbıza benzeyen alet yardımıyla, greftler kısa zamanda bulundukları bölgeden toplanır.

Cihazın ucuna 06 – 08 mm çapları arasında değişen ve “Mikro-punch” adı verilen iğneler takılır.

Tek Seansta 3 Binin Üzerine Greft

Tek Seansta 3 Binin Üzerine Greft 

Saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörlerden greftin önemi yadsınamaz. Manuel iğneyle yapılan saç ekimlerinde 1 seansta 1500 – 2000 arası greft alınır. Ancak bu sayı Mikromotor’la yapılan ekimlerde rahatlıkla 3 binin üzerine çıkabilmektedir. Ağrısız ve dikişsiz olan Mikromotor FUE operasyonlarında, saçlar uzama yönüne uygun olarak yerleştirilir.

Bu sayede, saçlar doğal şeklinde uzayarak herhangi bir kötü görüntüye mahal vermez. Mikromotor FUE ile başarılı uygulamalara imza atılır. Aynı zamanda kıl köklerinin gevşetilerek çıkartılması yaklaşık olarak 2 – 4 saat arasında sürer. Mikromotor FUT yönteminde kullanılmaz. En önemli avantajı ise kısa zaman içinde daha çok greft alınmasıdır. Bu sayede, operasyon daha kısa sürede tamamlanır.

Saç kökü transfer işlemi Mikromotor ile çok daha hızlı yapılır. Bu sayede tek seansta rahatlıkla 3 binin üzerinde greft nakli yapılabilir. Elle yapılan nakillerde doktorun durumuna bağlı olarak seans sayısı artar. Ancak, Mikromotor’la FUE yaptıran hastalar bu süreci daha kısa sürede ve  konforlu bir şekilde atlatırlar. Bununla birlikte toplanan saç kökleri daha kısa bir süre vücudun dışında olur. Dolayısıyla ekim sonrası saçın büyüme hızını da olumlu olarak etkiler. Yani daha hızlı büyümesine olanak sağlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.