Kadınlarda Saç Ekimi Yaptıranlar ve Saç Ekimi Fiyatları

Kadınlarda Saç Ekimi Yaptıranlar ve Saç Ekimi Fiyatları

Kadınlarda Saç Ekimi Yaptıranlar

Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar sürecin aslında zor olmadığını söylemektedir. İşin en başına baktığımızda kadınlarda ki saç dökülme problemi erkeklerde ki saç dökülme problemi kadar yoğun şekilde değildir. Ancak psikolojik anlamda çok daha ciddi problemlere yol açabilmektedir. Saç dökülme sorunu erkeklerin yaklaşık olarak %50 sinde görülmekte ve erkekler bu durumu kabullenmektedir. Erkeklere kıyasla kadınlarda saç dökülmesi sorunu daha azdır. Bu nedenle hem kişinin hem de toplumun kabullenme oranı son derece düşüktür. Kolay kolay bu problem kişi tarafından da toplum tarafından da kabullenemez. Kadınlarda erkekler gibi tam dökülme görülmez tam tersine seyrelme şeklinde dökülme gözlemlenir. Yani kadınlarda ki saç dökülmesi de saç ekimi de erkeklere göre çok daha farklı şekilde gerçekleşir. Ancak erkek tipi saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan kadınlara normal şekilde saç ekim işlemi uygulanabilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler

Kadınlarda Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler

Erkeksi tip dökülmede iki kulak arasında yer alan bölgede ki saçlar dökülmezler ve söz konusu bölgedeki güçlü yani dökülmeyen saçlar kök olarak alınıp ekim işleminde kullanılabilirler. Bu bölgedeki saçlar diğer saç tellerine göre çok daha uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Kadınlarda da saç dökülme problemi orta ve ön hatlarda seyrelme şeklinde gözlemlenir. İki kulak arasındaki saçlar dökülmüyorsa erkek tipi ekim işlemi uygulanabilir. Guatr ya da kansızlık gibi hastalığı bulunan kadınlar da tüm kafa yapısında saç dökülmesi yaşanır. Bu hastalıklar tedavi edilmeden ekim işlemi yapmanın hiç bir faydası olmayacaktır çünkü ekilen saçlar tıpkı diğerleri gibi tekrar dökülecektir.

Naomi Campbell ve Stephanie Davis gibi yabancı ünlüler saç ekimi yaptıran kadınlar arasında yer alıyor. Hatta dünyadaki birçok kadının ikonu olan Oprah Winfrey dahi saç ekimi yaptırmış. Dolayısıyla kadınlarda saç ekimi aslında hiç de korkulacak bir durum değildir. Hatta kadınlarda saç ekimi yaptıranlar gönül rahatlığı içerisinde sosyal hayatlarına devam edebilmektedirler. Psikolojik açıdan da sosyal açıdan da avantaj sağlayan ekim işlemi geniş kitleler tarafından kabul görmekte ve hayata geçirilmektedir. Kadınların bu operasyona karşı bakış açısı pozitiftir. Dış görünüşüne erkeklerden daha fazla önem gösteren kadınlar operasyon için mucizevi yaklaşımlarda bulunmaktadırlar.

Kadınlarda saç ekimi sürecinin işleyişi biraz daha farklı olabilmekte. Bu süreci detayları ile birlikte ilgili yazımızdan okuyarak öğrenebilirsiniz.

https://sacekimi-forum.com/kadinlarda-sac-ekimi/

Saç Ekimi Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Kadınlarda Saç Ekimi ve Fiyatları

Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar farklı saç ekim tekniği tercih etmektedir. Erkekler gibi saçları tamamen traş edilmez, tıraşsız teknik sayesinde kolaylıkla ekim işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede kişinin sosyal hayatı da psikolojisi de olumsuzluklardan etkilenmez. Kadınlarda ki saç ekim operasyonu sıkılaştırma olarak gerçekleştirileceği için ön hatlarda yer alan saçlar hiçbir şekilde tıraş edilmez. Ön hatta bir kadına saç ekimi gerçekleştirildiğinde toplumda ki insanlar tarafından anlaşılamaz.

Saç ekimi fiyatları bazında baktığımızda uygulanan teknikler ve açıklıklara göre fiyat değiştiğini söylememiz gerekir. Kadınlarda uygulanan saç ekim yöntemleri FUE, DHI ve Tıraşsız saç ekimi tekniğidir. Dolayısıyla uygulanan bu tekniklere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kadınlarda saç ekimi fiyatları şu şekildedir:

  • FUE saç ekim tekniği : 8.000 TL – 40.000 TL
  • DHI saç ekim tekniği: 9.000 TL – 30.000 TL
  • Tıraşsız saç ekim tekniği: 15.000 TL – 45.000 TL

Saç Ekiminin Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar operasyonun ne kadar önemli olduğunun bilincindedir. Operasyona karşı ön yargılı olan kadınlarda sosyal ve psikolojik açıdan yaşadıkları yıpranmalar nedeniyle karar aşamasına ulaşabilmektedirler. Kadınlar erkeklere göre dış görünüme daha fazla önem göstermektedirler ve bu nedenle operasyona sıcak yaklaşmaktadırlar. Alanında uzmanlaşan hekimler tarafından gerçekleştirilen kusursuz operasyonlar kısa süre içerisinde netice verecektir. Kadınlar açısından operasyon süreci erkeklere göre daha sorunsuz geçer çünkü dış görüntü olarak kimse ekim işlemi yaptırıldığını anlayamaz. Doğal saçlara kavuşmak isteyen kadınlar muhakkak ekim işlemi yaptırmalıdır.

Erkek tipi dökülme sorunu yaşayan kadınlar saç ekimi ile çözüm bulacaktır. Ayrıca hamilelik sonrası ya da menopoz sonrası oluşan saç dökülmesi de takviye gıda ve saç ekimi ile giderilebilir. Ayrıca kullanılan greft sayısı daha azdır çünkü seyrelme durumunu yok etmek için işlem gerçekleşir. Greft sayısı az olduğundan iyileşme süreci daha hızlı hale gelecektir. Kadınlar tıpkı erkekler gibi ekim işleminden faydalanabilir. İşlem sadece erkeklere özel gibi lanse edilse de durum hiç öyle değildir. Aynı teknikler kadınlar için de başarılı şekilde uygulanarak hayata geçirilir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.