Tepe Bölgesi Saç Ekimi Başarı Oranları Nedir?

416
A+
A-
Tepe Bölgesi Saç Ekimi Başarı Oranları Nedir?

Tepe Bölgesi Saç Ekimi

Tepe bölgesi saç ekimi, saç dökülmesi, problemi yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bilhassa 50 yaş ve üzeri erkeklerin seyrelme ve kelleşme problemleri ile karşı karşıya olduğunu söylemek gerekir. İnsanlar, geçmişte saç dökülmesini kabullenmek zorunda kalıyorlardı. Fakat, saç ekimi sayesinde saç dökülmesine kesin çözüm alabilirsiniz.

İnsanların kendi vücutlarından alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelme veya kelleşme görülen alanlara nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilir. Saç ekimi sayesinde insanlar doğal ve sağlıklı saçlara sahip olmanın tadını çıkarırlar. Bu noktada, birçok kişi, tepe bölgesi saç ekimi hakkında bilgi almak ister.

Tepeye Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kafatasının tepe noktasına tıp dilinde verteks adı verilir. Gelişen teknoloji sayesinde bu bölgeye de saç ekimi yapılabilir. Ancak, kafa bölgesinin diğer kısımlarına kıyasla çok daha zor bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Tepede bulunan her bir kıl kökünün yapısı farklıdır. Her şeyden önce, çıkış yönünün ve açısının farklı olduğunu söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, saç döngüsü de tepeye saç ekimini zorlaştıran etmenlerden birisidir. Bu noktada, her bir saç köküne tek tek ayrı açı verilmesi zorunlu hale gelir. Tepe bölgesi saç ekimi; yalnızca bu şartlar altında başarılı sonuçlar verir.

Tepe bölgesine yapılacak saç ekimi işlemleri için bilhassa FUE tekniği tercih edilir. Bu yöntemde micromotor kullanılır. Bu sayede, ekim işleminden yüzde yüz verim alınır. Micromotor, her şeyden önce saç kökü alma işlemini hızlandırır. Bunun yanı sıra, tepe bölgesi için gerekli saç kökü sayısında kök çıkarılmasını mümkün hale getirir.

Tepeye saç ekimine olan talep bir hayli fazladır. Fakat, saç ekimi alanında faaliyet gösteren herkesin bu işlemi yapması mümkün değildir. Profesyonel bir saç ekimi merkezinde yapılması gereklidir. Bunun yanı sıra, uzman doktorların görev alması şarttır. Takdir edersiniz ki, tepe bölgesi son derece hassastır. Bu yüzden, teknolojiyi kullanmayı bilen, tasarım açısından beklentileri karşılayabilecek bir uzman cerrah ile çalışılmalıdır. Sonuç olarak, tepeye saç ekiminin başarılı olabilmesi için hem operasyonu yapabilecek deneyimli cerrahlara hem de yüksek teknolojiye gereksinim duyulur.

Tepe Bölgesi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tepe Bölgesi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tepe bölgesi saç dökülmesine bilhassa orta yaş üzeri erkeklerde rastlanır. Bu noktada, teknoloji sayesinde bu bölgedeki saç dökülmesine çözüm bulunur. Ense tarafından alınan sağlıklı saç kökleri; tepe bölgesine nakledilir. Birçok kişinin bildiği üzere ense bölgesi erkeklerde saçların en son döküldüğü kısımdır. Buna ek olarak, duruma göre FUE veya DHI yöntemi tercih edilir. Takdir edersiniz ki, FUE tekniği oldukça popüler ve başarılıdır. Doğal saç çıkarmak adına uygulanan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra, FUE tekniğinde her bir saç teli diğer taraftaki saç teliyle eşleştirilir.

DHI saç ekimi ile FUE tekniği arasında birtakım farklar vardır. DHI tekniğinde saç kökleri teker teker alınır. Elde edilen saç kökleri istenilen bölgeye ekilir. Bu teknik; FUE’ye kıyasla daha gelişmiştir. İnsanlar; bu yöntem sayesinde hayat boyu uzayan sağlıklı saçlara sahip olurlar.

Tepe bölgesi saç ekimi son derece ciddi bir operasyondur. Bu noktada, hasta ile doktor arasındaki iletişim önemlidir. Her şeyden önce, kişiye saç analizi yapılmalıdır. Hasta için en doğru teknik yapılan saç analizi ile belirlenmelidir. Diğer saç ekimi işlemlerine kıyasla çok daha hassastır. Bu yüzden, hem teknikte hem de donanımda uzman olan saç ekimi uzmanları tarafından yapılması gerekir. Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezlerinde yaptıracağınız saç ekimi operasyonları ile sizler de başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

https://sacekimi-forum.com/turkiyenin-en-iyi-sac-ekim-merkezleri/

Tepe Bölgesi Saç Ekimi Başarılı Olur Mu?

Tepe Bölgesi Saç Ekimi Başarılı Olur Mu?

Birçok kişi tepe bölgesi saç ekiminin başarılı olamayacağını iddia eder. Ancak, gelişen teknoloji sayesinde tepe bölgesi saç ekiminden başarılı sonuçlar alınır. Bir başka deyişle, tepeye saç ekiminin tuttuğunu söyleyebiliriz. Fakat, daha önce de ifade ettiğimiz gibi doğru bir teknik tercih edilmelidir. Ayrıca, bilhassa tepeye saç ekiminde uzman olan bir cerrah ile çalışılmalıdır. Takdir edersiniz ki, saç ekimi sektöründe çok sayıda klinik vardır. Bu kliniklerden birçoğunun kaliteli olmadığını ifade etmek gerekir. Fakat, profesyonel ve bilhassa tepeye saç ekiminde uzman doktorlara ve ekipmanlara sahip olan bir klinik tercih edildiği takdirde herhangi bir sorun yaşanmaz.

Tepe bölgesi saç ekimi bir anda olup bitecek işlemlerden ibaret değildir. Saç analizi yapılması şarttır. Saç tasarımı çok önceden görülmelidir. Kişiye özel teknik ve tasarım belirlenmelidir. Tepe bölgesinde saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya olan kişilerin bu işi ciddiye alması şarttır. Her şeyden önce, kişiye özel analizler yapılmalıdır. Bu sayede, en doğru yönteme ulaşılır. Bir başka deyişle, tepe bölgesine hassas ve özenli bir şekilde müdahale edilmelidir.

2020x’li yıllarda olduğumuz şu günlerde saç ekiminde yüksek teknolojili yöntemlerden yararlanılır. Bu yöntemlerden haberdar olan bir uzman cerrah tarafından gerçekleştirilen saç ekimi işlemleri sayesinde saç dökülmesi problemine kesin çözüm bulunur. Tepeye saç ekiminin birtakım riskleri de vardır. Nekroz; bunlardan birisidir. Ayrıca, ekim işleminin ardından da doktor kontrolüne gidilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.