Saç Ekimi Sonrası İzler Ne Zaman Geçer?

Saç Ekimi Sonrası İzler Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi sonrası izler ne zaman geçer sorusuna doktorunuzla görüştükten sonra yanıt bulabilirsiniz. Saç ekim uygulamaları öncesi ve sonrası ile bir bütünü ifade eder. Eğer saç ekim öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gerekenler konusunda bilgi sahibi olursanız, uygulamanızın da başarı ile sonuçlanmasının ardından kısa süre içerisinde oluşan izlerden kurtulmanız mümkündür. Saç ekimi sonrası izler ne zaman geçer ve iz kalır mı gibi sorulara yanıt bulduktan sonra hizmetleri ile güven veren saç ekim merkezlerini tercih edebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası İyileşme süreci

Saç ekimi uygulamaları başarılı geçtiği taktirde, iyileşme süreci de aynı şekilde başarı ile sonuçlanır. Ekim sonrasında işlemin uygulandığı bölgede meydana gelecek gelişmeler şu şekildedir;

  • Gün: Yüz bölgesinde birtakım şişlikler meydana gelebilir.
  • Gün: Uygulamanın yapıldığı bölgede kabuklanmalar meydana gelir.
  • Gün: Bölgede oluşan kabuklanma miktarı iyice belirginleşir.
  • 1 Hafta Sonra: Ekim bölgesinde meydana gelen kızarıklıklar iyileşmeye başlar. Kabukların döküldüğü gözlemlenir.
  • 10 Gün Sonra: Uygulama bölgesindeki izler kaybolur.
  • 2 Hafta Sonra: Uygulamanın yapıldığı bölgede bulunan saçlar dökülmeye başlar.
  • 2-4 ay: Uygulama bölgesinde canlanma meydana gelir. Ekilen saç kılları çıkmaya başlar.
  • 6 Ay: Saçların %60’dan fazlası çıkar ve uzar.
  • 8- 12 Ay: Ekilen saçlar kalınlaşır ve diğer saçlardan ayırt edilemez.

Saç ekim uygulamaları sonrasında 1 yıl geride bırakıldığında artık saç ekimine dair herhangi bir iz ya da belirti kalmaz. 12 ayın sonunda eski saçlar ile birlikte ekilen saçlar da aynı canlılık ile uzar. Kişiler 12 ay sonrasında yeni görünümlerine kavuşabilir. Saç ekimi sonrası izler ne zaman geçer sorusuna yanıt bulduktan sonra dilediğiniz zaman saç ekimi için randevu oluşturabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası İz Kalır Mı?

Saç ekimi sonrası izler ne zaman geçer ve saç ekimi sonrası iz kalır mı gibi sorular saç ektirmeyi düşünenler tarafından çok fazla araştırılır. Saç ekim uygulamalarının güven veren en önemli özelliklerinden birisi uygulama yapılan bölgede iz kalmamasıdır. Yapılan uygulamalardan en iyi sonucu almak ve beklenmedik sonuçlar ile karşılaşmamak için doğru merkezi tercih etmek çok önemlidir. Yanlış merkez tercihinde sonuçlar beklenmedik şekilde olabileceği gibi, uygulama bölgesinde de bir takım kalıcı izlerin kalması söz konusu olabilir.

Makalemizin sonuna geldik, Bu makale sizin tarafınızdan bizlere sorulan soruların cevaplarıdır. Sizin de merak ettiklerinizi Yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. https://sacekimi-forum.com/ sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.