Saç Ekimi Sonrası Göz Morarması Normal Mi?

Saç Ekimi Sonrası Göz Morarması Normal Mi?

Saç ekimi sonrası göz morarması, operasyonun ardından en sık görülen komplikasyonlar arasında yer alır. Göz morarması yan etki olarak görülür ve geçici bir süreçtir. Saç ekimi sonrasında morluk ve şişlik gibi belirtiler gözlemlediğinizde paniğe kapılmadan bunun iyileşme sürecinin bir parçası olduğunu düşünmelisiniz. Eğer şişlik ve morluğa yanlış şekilde müdahale etmezseniz, kısa süre içerisinde belirtilerin yok olmaya başladığını görebilirsiniz.

Saç ekimi sonrasında meydana gelen olumsuzluklar, dilden dile çok fazla şekilde yayılır. Dolayısı ile bu durum hastalarda paniğe yol açar. Bu süreç içerisinde olabildiğince sakin kalmalı ve sağlığınıza kavuşacağınız günü hayal etmelisiniz. Saç ekimi sonrası göz morarması eğer çok ileri seviyelere ulaşırsa, bu durumda mutlaka operasyonun gerçekleştiği saç ekim merkezi ile iletişime geçmeniz önerilir.

Saç Ekimi Sonrası Göz Morarması Normal Mi?

Saç ekimi sonrası göz morarması eğer normal boyutlarda ve beklendiği ölçüde ise son derece normaldir. Saç ekimi sonrası sürecin nasıl geçtiğine dair araştırma yapanlar, göz morarmasının gayet normal bir durum olduğunu kolayca anlayabilir.

Saç ekimi sonrası göz morarması travmaya bağlı olarak meydana gelir. Şöyle ki; saç ekimi uygulamaları için öncelikle baş bölgesinde tek tek greft kanalı açılması gerekir. Bu işlem özel uçlu iğneler ile gerçekleştirilir ve baş bölgesinde ekim operasyon öncesinde mikro delikler açılır. Uygulamanın ilerleyen aşamalarında bu delikler greftler ile doldurulur ve saç ekimi operasyonları tamamlanır. Kanal açma işlemi sırasında deride meydana gelen tahribat, ister istemez bir travma meydana getirir. Dolaysı ile bölge iyileşene kadar baş bölgesinde şişlik ve göz çevresinde morluklar gözlemlenebilir. Saç ekimi sonrası göz morarması eğer normalden daha farklı bir boyuta ulaşmışsa mutlaka uzmanlardan destek almalısınız.

Saç Ekimi Sonrası Göz Morarması Çözümü

Saç ekimi sonrası göz morarması durumunda yapılması gerekenler şöyledir;

  • Morarmanın meydana geldiği alan kontrol edilmeli ve durumun normal olup olmadığı incelenmelidir.
  • Morarma bölgesine el ile baskı uygulanmamalıdır.
  • Operasyon sonrası verilen reçetedeki ilaçların doğru kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilmelidir.
  • Morlukların geçmesi için sabırla birkaç gün beklenmelidir.
  • Morlukların geçmemesi durumunda mutlaka operasyonun gerçekleştiği merkez ile iletişime geçilmelidir.

Makalemizin sonuna geldik, Bu makale sizin tarafınızdan bizlere sorulan soruların cevaplarıdır. Sizin de merak ettiklerinizi Yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. https://sacekimi-forum.com/ sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.