Saç Ekimi Sonrası Kabuk Dökümü

Saç Ekimi Sonrası Kabuk Dökümü

Saç ekimi sonrası kabuk dökümü bu sürecin doğal bir sonucudur. Saç ekimi işlemleri kalıcı olarak saç dökülmesi yaşayan kişilere çözüm getiren cerrahi operasyondur. Saç ekimi işlemleri öncesi ve sonrası ile birlikte değerlendirilmesi gereken bir süreçtir. Saçlar operasyon ile baş bölgesine yerleştirildikten sonra bu işlemden en iyi sonuçları alabilmek için bütün süreçleri başarı ile tamamlamak gerekir.

Saç ekim sonrası süreç içerisinde yer alan kabuk dökümü, işlemden sonra deforme olan derinin tekrar kendine gelmesi esnasında yaşanır. Saç ekim işlemi sırasında baş derisi üzerinde mikron çaplarda delikler meydana gelir. İğne darbeleri ile oluşan bu deliklere greft adı verilen saç kökleri yerleştirilir. Greftlerin yerine tutması ile ekilen her bir saç canlı bir şekilde uzamaya başlar. Greftlerin ekimi sonrasında baş derisinde iyileşme sürecinde meydana gelen olaylar kabuklanma olarak tanımlanabilir. Saç ekimi sonrası kabuk dökümü bölgenin sağlıklı bir şekilde iyileşme gösterdiğinin kanıtıdır.

Saç Ekimi Sonrası Kabuk Temizleme

Saç ekimi sonrası kabuk dökümü sürecini en iyi şekilde atlatabilmek için oldukça titiz davranmak gerekir. Saç bölgenizde kabuklanma oluştuğunu fark ettikten sonra;

  • Baş bölgenize eliniz ile dokunmaktan ve kontrol etmekten kaçınarak,
  • Baş bölgenizi steril ortamlarda tutarak,
  • Baş bölgenizi darbelere karşı koruyarak,
  • Operasyon sonrası vücudunuzu yormayarak
  • Baş bölgesinde fark ettiğiniz kabukları temizlemekten kaçınarak

Bu süreci başarılı bir şekilde atlatabilirsiniz. Saç ekimi sonrası kabuk dökümü ile bölge tamamen doğal bir görünüme kavuşur. Koruma amaçlı bölgede oluşacak kabuklara herhangi bir müdahalede bulunmadan, bölgeden dökülmesini bekleyebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Kabuklanma Normal mi?

Saç ekimi sonrası kabuk dökümü, saç ekim işleminin doğal bir sonucudur. Baş bölgenizde operasyon sonrasında kabuklanma gördüğünüzde paniğe kapılmadan, bölgenin iyileşmesini beklemeniz gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Kabuklanma Ne Zaman Olur?

Saç ekimi sonrası kabuk dökümü, tahmini olarak işlem sonrasını takip eden süreçte ilk hafta içerisinde meydana gelir. Baş derisi üzerinde, işlemin gerçekleştiği bölgede derinin kuruması ile oluşan kabuklar, deforme olan derinin yenilenmesini işaret eder. Oluşan kabuklanmanın ardından eski derinin dökülmesi ile baş bölgesinde yeni ve sağlıklı deri ortaya çıkar.

Makalemizin sonuna geldik, Bu makale sizin tarafınızdan bizlere sorulan soruların cevaplarıdır. Sizin de merak ettiklerinizi Yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. https://sacekimi-forum.com/ sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.