Mesut Çevik Saç Ekimi Macerası ve Saç Ekimi Merkezi

273
A+
A-
Mesut Çevik Saç Ekimi Macerası ve Saç Ekimi Merkezi

Mesut Çevik Saç Ekimi

Mesut Çevik teknoloji odaklı içerikler üreten bir kişi olarak karşımıza çıkıyor. Blog yazıları ile başladığı serüvene Youtube, Instagram ve Facebook gibi sosyal medyalarda içerik üreterek devam etmiştir. Ancak Mesut Çevik bugün karşımıza teknolojik yazılarından ötürü çıkmıyor. Kendisi saç ekimi yaptırmış biri ve haliyle insanlar Mesut Çevik saç ekimi yolculuğu nasıl merak ediyor. Kendisinin nasıl karar aldığı hangi saç ekim merkezini tercih ettiği gibi soruları siz değerli okurlarımız için araştırdık.

Temelde saç ekimi, saç dökülmeleri yaşayan kişilerin en önemli kurtarıcılarından biri haline geliyor. Çünkü saç dökülmeleri kişiyi derinden etkileyen sıkıntılardan biridir. Bu tip sorunlarla karşı karşıya kalan kişiler yalnızca fiziksel bir değişime uğramıyor. Tüm bunların haricinde psikolojik anlamda da kendisini kötü hissetmeye başlıyor. Bu tür özgüven sorunlarına kadar gidebilecek ciddi meseleleri üst düzey teknolojik işlemlerle sonuçlandırabilirsiniz.

Mesut Çevik Hangi Saç Ekim Merkezinde Saç Ekimi Yaptırdı?

Mesut Çevik Hangi Saç Ekim Merkezinde Saç Ekimi Yaptırdı?

Saç ekimi operasyonu yaptırmaya karar veren kişiler için en önemli nokta saç ekim merkezidir. Doğru saç ekimi merkezini seçmeye çalışan kişiler genellikle ünlülerin ya da diğer insanların hangi merkezi seçtiğini merak etmektedir. Mesut Çevik saç ekimi operasyonunu ise Ataşehir Emphair saç ekimi merkezinde yaptırmıştır. Saç ekimi sürecini kendisini takip eden kitleye detaylıca anlatmıştır. Hatta Mesut Çevik insanlara yardımcı olmak adına saç ekimi sürecini Youtube’da da paylaşmıştır. Sizler de kendisinin kanalını takip edip sürece bizzat şahit olabilirsiniz. Ancak bu süreçte başkalarının saç ekimi sürecinden çok saç ekimi öncesi ve sonrası yapmanız gerekenler de önemlidir.

Saç Ekimi Öncesi Yapılacaklar

Saç ekimine geçmeden önce saç ekimi öncesi yapılacaklar konusuna olabildiğince dikkat edilmelidir. Saç ekimi öncesindeki süreç, operasyonun başarılı şekilde tamamlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır;

 • Operasyona 1 hafta kala sigara içiyorsanız bırakmanız gerekiyor.
 • Operasyona 1 hafta kala alkol kullanıyorsanız tüketmemelisiniz.
 • Saç ekim öncesinde bir hafta kala yeşil çay tüketmeyin.
 • Kronik hastalıklarınız varsa mutlaka doktora görünün.
 • Saç ekimi öncesinde kimyasal ürün kullanımından uzak durun.
 • Kahve gibi kafein içeriğine sahip olan içecekleri tüketmeyin.

Sigara ve Alkol Kullanımına Dikkat Edin!

Sigara ve Alkol Kullanımına Dikkat Edin!

Saç ekimi öncesinde hastaların yapmaması gereken hatalardan biri alkol ve sigara kullanımıdır. Böylelikle hastalarda saç ekimine geçiş yapılmadan bir hafta öncesinde alkol ve sigara içimini kaldırmış olur. Saç ekim sürecinin daha güvenli şekilde yapılmasını sağlarsınız. Mesut Çevik saç ekimi sürecini yakından takip ederseniz şayet kendisinin de bu şekilde önlemler aldığını göreceksiniz.

Yeşil Çay, Kahve Tüketimi

Yeşil çay, kafein içeren kahveleri çok sık şekilde tüketen biri olabilirsiniz. Fakat saç ekim öncesinde mutlaka bu tür alışkanlıklarınızı rafa kaldırmanız gerekecektir.

Doktora Görünün

Kronik ve benzeri birtakım hastalık sıkıntılarınız varsa, saç ekim öncesinde doktora görünmeniz gerekebilir. Çünkü bu tür operasyonlar sağlığınızı riske sürükleyebilir. Bu yüzden dolayıdır ki doktorunuzdan gelecek onay sonrasında ekim çalışmasından yararlanabilirsiniz.

Kimyasal Ürün Kullanımı

Kimyasal ürün kullanımına olabildiğince dikkat edilmelidir. Saçlarınıza süreceğiniz ya da yıkayacağınız ürünlerin kimyasal içeriğe sahip olmaması gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Yapılacaklar

Saç ekim operasyonlarında öncesi kadar sonraki sürecinde nasıl olması gerektiği önemlidir. Çünkü saç ekimi tamamlandıktan sonra olası bir problem yaşanmaması için önlemler alınmalıdır. Saç ekimi henüz yeni şekilde olduğundan dolayı hassas bir davranış sergilemeniz gerekecektir. Saç ekimi sonrası yapılacaklar neler olduğunu öğrenmek isteyenler için şunların olduğunu belirtebiliriz;

 • Saç ekim sürecinden sonra ağır işlerden kaçınmalısınız. Çok fazla terlemenizi sağlayacak, yorgun düşürecek işleri yapmayın
 • Stres ve gerginliğin yer aldığı ortamlardan uzak durun
 • Saç ekimi sonrasındaki birkaç gün kadar cinsellikten kaçının
 • Saç ekimi sonrası antibiyotik kullanımına dikkat edin
 • İlk gün sırt üstü yatarak, uygulanan bölüme temas ettirmemeye çalışmalısınız
 • Saç ekiminden 2 gün gibi bir süre geçtikten sonra ise saç ekimin uygulanmış olduğu bölgedeki bandajı çıkarabilirsiniz
 • Saç ekim çalışmaları sonrasında ilk gün saçların yıkanmaması gerekir. İkinci gün ise hastaneye giderek ensenize pansuman yaptırmalısınız
 • İlk üç gün boyunca sigara, alkol, kafein içeren içeceklerden uzak durmalısınız
 • İlk üç gün çok sıcak havalarda durmayın, güneşe çıkmamaya çalışın

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz unsurlar son derece önemlidir. Saç ekimi sonrasında bir problem ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız mutlaka bunlara dikkat etmeye çalışmalısınız.

Ayrıca Oktay Kaynarca saç ekimi hakkında bilinmeyen bilgilere de sitemizden ulaşabilirsiniz.

https://sacekimi-forum.com/oktay-kaynarca-sac-ekimi/

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.