Saç Ekim Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

224
A+
A-
Saç Ekim Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

Saç Ekim Ücretleri

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayanların en çok başvurdukları yöntemdir. Ülkemizde ve dünya genelinde saç ekim operasyonlarında başarının artmasına bağlı olarak saç ekimi yaptıranların sayısında da büyük artış vardır. Bu konuda araştırma yapmaya başlayanların ilk dikkat ettikleri noktalardan birisi de saç ekim ücretleri olmaktadır.

Saç ekim ücretleri konusunda araştırma yapanların fark ettiği üzere bu konuda herhangi bir standart yoktur. Çünkü ücretleri etkileyen pek çok detay vardır. Bunlar arasında tercih yapılırken kesinlikle öncelik fiyat olmamalıdır. Çünkü ücretten çok daha önemli olan başarısıdır. Operasyon sonunda estetik bir sonuç ortaya çıkmaması ve ekilen greftlerin bir kısmının başarılı olmaması gibi olumsuzluklar hüsran yaratabilir. Bu yüzden öncelikle hizmet alınacak hastanenin donanımları, doktorun tecrübesi, uzmanlığı, ekibin deneyimleri gibi detaylara odaklanılması gerekir. Detaylı saç ekimi fiyatları için ilgili yazımıza bakmayı unutmayın!

https://sacekimi-forum.com/sac-ekimi-fiyatlari/

Saç Ekim Ücretleri Üzerinde Etkili Olanlar

Saç Ekim Ücretleri Üzerinde Etkili Olanlar

Saç ekimi operasyonlarında çeşitli yöntemler kullanılır. Yöntemlerin detayları değişmekle birlikte bazı hususlar aynıdır. Bu kapsamda hastanın durumuna göre doğru teknik belirlendikten sonra gerekli çalışmaların yapılması gerekir. Hazırlıklardan sonra saç ekimi süreci başlar. Yöntemlerin genel uygulanma detayları ise şöyledir:

  • İlk olarak FUE yönteminde üç önemli aşama bulunuyor. Bu aşamalar greftlerin toplanması, kanalların açılması ve açılan kanallara ekimin yapılmasıdır. Greftler kişilerin daha çok ense bölgelerinden, kulak üst bölgelerinden alınır. Buralardaki saç kökleri dökülmeye daha dirençlidir. Bu yüzden greft için en doğru alanlardır. Eğer bu bölgedeki greft sayısı yeterli gelmez ise sakallardan da destek alınabilir. Greftler alındıktan sonra saç ekimi yapılacak alana kanallar açılır ve açılan kanallara saç ekimi yapılarak saç ekimi tamamlanır.
  • DHI tekniğinde ise kıl kökleri bir kalem yardımıyla toplanmaktadır. Teknik için özel olarak geliştirilen bu kalemin ucunda kıl köklerini özel toplayacak bölümler vardır. Bu işlemde kanal açmaya gerek yoktur. Toplanan kıl kökleri özel bir sürükleme tekniği ile uygulama bölgesine getirilerek ekim işlemi yapılır. Greft alma ve ekme aynı anda olduğu için saç köklerinin dışarda kalma süresi çok daha az olur. Bu da başarı oranını arttırır. Teknik oldukça pratiktir ve daha az tahribata sebep olur. Bu sayede iyileşme süreci daha hızlı gerçekleşir.

Saç ekim tekniklerinin aşamaları, süreleri ve kullanılan ekipmanlar farklı olduğu için saç ekim ücretleri de buna göre farklılık gösterir.

Sadece saç ekimi yöntemi değil, ekilecek greft sayısı da saç ekim ücretleri üzerinde farklılıklara neden olur. Çünkü herkeste ekilecek greft sayısı farklıdır. Hastada ne kadar greft kullanılacağı ön incelemede belirlenir. Doktorun detaylı muayenesinde hastanın ekim yapılacak alanda ne kadar grefte ihtiyaç olduğu belirlenir. Greft sayısı, ekimin kaç seans süreceğini, bir seansın kaç saat süreceğini gibi detayları belirler. Bu da ekim ücretlerinin değişken olmasına neden olur. Hastaya göre fiyatlar farklılık gösterir.

Saç Ekim Ücretlerinde Kriter Ne Olmalı?

Saç ekim ücretleri konusunda belirleyicilerin bir diğeri saç ekim merkezinin bulunduğu şehir semttir. Genellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde saç ekim merkezlerinin ağırlığı fazladır. Buralarda saç ekim operasyonlarına dair imkanlara bağlı olarak fiyatlar değişir.

Bir diğer detay ise saç ekim merkezlerinin hizmet detaylarıdır. Saç ekim merkezlerinde kimi zaman havalimanından karşılama, otel ve konaklama hizmeti, tercüman desteği, ömür boyu tıbbi ekipman desteği gibi hizmetler bulunmaktadır. Bunlar hastanın öncesinde ve sonrasında olacakları etkilemektedir. Bu yüzden araştırma yapılırken saç ekim ücretleri dışında bütün bu detaylara dikkat edilmeli, bütün bunların cevapları alınmaya çalışılmalı, tercih ona göre yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.