Yara İzi Saç Ekimi Başarılı Sonuç Verir Mi?

Yara İzi Saç Ekimi Başarılı Sonuç Verir Mi?

Yara İzi Saç Ekimi

Saç ekimi saç dökülmesi problemi yaşayanlar için inanılmaz çözümler sunmaktadır. Ancak saç ekimi başka nedenlerden ötürü de tercih edilir. Bunlardan bir tanesi de yara izi saç ekimi uygulamasıdır.

Saç ekimi yara izi kapatma işleminde de oldukça etkilidir. Bazı kişilerin yaşadığı birtakım olaylar sonrası kafalarındaki yara izleri rahatsız edici olur. Bu durumdan kurtulmak isteyenler protez saç ya da saç ekimini tercih eder. Ancak saç ekiminin kesin ve ömür boyu kalıcı sonuç vermesi onu daha avantajlı kılmaktadır.

Yara İzi Kapatma Nasıl Olur?

Yara İzi Kapatma Nasıl Olur?

Öncelikle bu operasyon normal saç ekimi ile aynı prosedürde işlemektedir. Öncelikli olarak kişi kan testlerini yaptırır. Bu sayede saç ekimine uygun olması durumunda ön analizi yapılır.  Yara izi kapatma için saç ekimi yapılacağından ekilecek olan greft sayısı da görece daha az olacaktır.

Ön analiz sırasında saç ekim uzmanı hastanın donör bölgesinde ve yara izi olan kısmında planlamalar yapar. Daha sonra lokal anestezi ile işleme başlarlar. Kişi yara izi saç ekimi yaptıracağı için DHI saç ekim tekniği tercih etmek isteyebilir.

DHI saç ekiminde hastanın saçlarının tümü tıraşlanmayacağı için operasyon sonrası da hasta için daha konforlu olacaktır. Elbette saç ekim tekniği son durumda hasta ile saç ekim uzmanının ortak kararı ile belirlenecektir.

Saç Ekimi Sonrası Ne Yapmalıyım?

İnsanların büyük bir kısmı yara izlerini saç ekimi ile kapatacağını bilmiyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi yara izleri elbette saç ekimi ile kapanması mümkün olan bir şeydir. Bazıları tam bu noktada saç ekimi sonrası ne yapmalıyım diye merak ediyor. Yara izi için yapılan saç ekimi de normal saç ekimi ile aynı prosedürdür. Dolayısıyla hasta normal saç ekimi sonrası süreçte yapılan eylemleri yapmak zorundadır.

Saç ekimi sonrası saç ekim merkeziniz sizlere operasyon sonrası için talimatlar verecektir. Bu süreçte başarılı bir sonuç almak için bu talimatları eksiksiz yerine getirmelisiniz. Birkaç örnek vermek gerekirse bunlar;

  • Saç ekimi sonrası verilen ilaçları düzenli bir şekilde kullanmak,
  • Operasyon sonrası yatış pozisyonunuza dikkat etmek,
  • Ekimden sonra birçok aktiviteden belli bir süre uzatmak şeklinde örneklendirilebilir.

Saç ekimi sonrası süreçte yapmanız gerekenler hakkında daha detaylı bilgiyi ilgili yazımızdan alabilirsiniz.

https://sacekimi-forum.com/sac-ekimi-sonrasi-surec/

Yara İzi Saç Ekimi Sonuçları

Pek çoğumuz saç ekimi operasyonları yara izi için olacaksa tereddütte kalıyor. Bunun nedeni de operasyonun başarılı olup olmayacağından emin olmadıklarından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla internet üzerinden yara izi operasyonları sonuçlarını araştırma içerisine girmekteler.

Sizlerin bu merakını gidermek amacı ile sizler ile birkaç yara izine yapılan saç ekiminin sonucunu paylaşmak istiyoruz.

Görüldüğü gibi yara izine sahip olan bu insanlar başarılı bir saç ekimi operasyonu sayesinde bu durumdan kurtulmayı başarmıştır. Burada önemli olan nokta ise en iyi saç ekim merkezi tarafından yapılacak olan saç ekimi uygulamasıdır. Başarılı bir saç ekim merkezi seçmeyince operasyonunuzun başarı oranı da ona göre düşük kalacaktır. Saç ekim merkezi hakkında bir araştırma içerisinde iseniz en iyi saç ekim merkezleri listemizden Türkiye’deki en iyi saç ekim merkezleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

https://sacekimi-forum.com/turkiyenin-en-iyi-sac-ekim-merkezleri/

Saç Ekimi Fiyatları Nelerdir?

Belki de birçoğumuz için en önemli konulardan biri de saç ekimi fiyatları konusudur. Yara izinde yapılan saç ekimi fiyatları hakkında ne yazık ki net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bunun nedeni ise saç ekiminin yapılacağı alanın büyüklüğünün saç ekimi fiyatı üzerindeki etkisidir. Saç ekim merkezleri kendi saç ekim fiyatları politikaları uygular. Dolayısıyla her merkez sizlere ayrı bir saç ekim fiyatı sunacaktır. Ancak yara izindeki saç ekimi daha çok bir saç sıklaştırma ekimine benzemesinden ötürü fiyatı da normal saç ekimi operasyonuna göre nispeten daha uygundur. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse 7.000 TL ile 11.000 TL arasında ücret gözlemlenmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.