Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki Serbest Midir?

Soyumuzu devam ettirmek veya haz amacıyla yapılan cinsel yaşam, insan doğasının önemli bir parçasıdır. Cinsel birleşme ve seks gibi terimlerle de anılan cinsel yaşam hayatımızda “olmazsa olmaz” diye tarif edebileceğimiz bir yere sahiptir. Cinsel zevk, tatmin ve üreme gibi amaçlarla gerçekleşen cinsel yaşama, bazı durumlarda ara verilebilmektedir. Kimi zaman bir hastalık, kimi zaman ise bir operasyon, cinsel yaşamımızı kısıtlayabilmektedir. Gelelim asıl konumuza. Peki, saç ekimi sonrası cinsel ilişki serbest midir? Saç ekimi sonrası cinsel ilişki yaşarken nelere dikkat etmeliyiz?

Bilmeniz gereken her şey bu makalemizde.

Şimdiden iyi okumalar…

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki Kaç Gün Yasak?

Saç Ekimi Sonrası Cinsel ilişki Kaç Gün Yasak?

Bilindiği üzere saç ekimi çoğunlukla estetik kaygılarla yapılan operasyonlardır. Her ne kadar hayati olmasa da, saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörler vardır. En önemli faktörlerden biri de saç ekimi operasyonu sonrası uyulması gereken kurallardır. Saç ekimi operasyonu sonrasında ekim sonuçlarını direkt olarak etkileyebilmesi sebebi ile sizlerin üzerine düşen bazı sorumluluklar vardır.

Her ne kadar, operasyondan 3 gün sonra kişi, günlük hayatına dönebilmekteyse de, bazı kurallara uyması gerekmektedir. Bu ekilen saçların sağlıklı bir şekilde yerine tutunabilmesi ve büyümeye başlaması için oldukça önemlidir.

Ağır fiziksel aktivitelerin yasaklandığı bu sürece, sporun yanı sıra; operasyon sonrası cinsel ilişki de dahildir. Bu yüzden, operasyon sonrasında cinsel ilişkiye 2 hafta ara verilmelidir.

Bu anlamda doktorunuzun önerilerine mutlaka uymalısınız.

Saç ekimi sonrası mutlaka okumalısınız ⇒ Saç Ekimi Sonrası İlk 1 Hafta Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki Neden Yasak?

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki Neden Yasak?

Çünkü, operasyondan sonraki ilk 2 hafta yoğun dikkat gerektirmektedir. Şöyle ki, saçsız alana ekilen saç kökleri ilk günlerde oldukça hassastır. Hassas olduğu bu dönemde, saç köklerinin kesinlikle ama kesinlikle darbe almaması gerekmektedir. Darbenin yanı sıra; sürtünme gibi hareketlerden de uzak durulmalıdır.

UNUTMAYIN! Saç ekiminin başarısı için ilk 2 hafta en kritik süreçtir.

Günümüzde saç ekimi operasyonlarında sağladığı birçok avantajdan dolayı tercih edilen FUE Yöntemi‘nin yanı sıra; nadiren FUT Tekniği de uygulanabilmektedir. FUT Tekniği ile yapılan operasyon sonrasındaki cinsel ilişkide donör bölgeye dikkat edilmelidir. Bilindiği üzere FUT Tekniği’nde, donör bölgesindeki greftler 15 – 20 cm. uzunluğunda bir kesi halinde alınır. Bu yüzden donör bölgesi olan enseye ayrıca dikkat edilmelidir.

Bir diğer önemli konu ise fazla terlemedir. Aşırı terleme, operasyon sonrası cinsel ilişki esnasında yaşanabileceği için,  ilk 14 gün cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

Operasyon Sonrası Cinsel İlişki Yaşarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Operasyon Sonrası Cinsel İlişki Yaşarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Kıyafetler giyilip, çıkartılırken ekim yapılan alanın sürtmeye maruz kalmaması gerekmektedir,
  • Özellikle ilk 2 hafta, saç ekilen alan darbe almamalıdır,
  • Sert ve dikkatsiz hareketlerin ekim yapılan alanın korunmasını zorlaştırabileceği unutulmamalıdır,
  • İlk 15 gün, vücut aşırı terlemek saç köklerine zarar verebilmektedir,
  • Cinsel ilişki sırasında aşırı yorulmaktan kaçınmak gerekmektedir.
İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makale ⇒ Saç Ekimi Sonrası Spor Yapılabilir mi?

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.