Saç Ekimi Sonrası Donör Bölge Yanması Normal Mi?

Saç Ekimi Sonrası Donör Bölge Yanması Normal Mi?

Saç ekimi sonrası donör bölge yanması son derce doğal karşılanabilecek bir durumdur. Uygulamaya maruz kalması nedeni ile bu bölgede birtakım değişiklikler meydana gelebilir. Saç ekiminin gerçekleştiği bölge ile birlikte donör bölgede de zamanla iyileşme belirtileri gözlemlenmeye başlar. Saç ekimi uygulaması yaptırdıktan sonra iyileşme sürecinde oldukça sabırlı davranmanız gerekir. Aceleci davrandığınız taktirde, yaraları iyileştirmek isterken daha kötü soncular ile karşılaşabilirsiniz.

Saç ekimi sonrası donör bölgesi neden olur ve nasıl geçer gibi konuları araştırdığınızda, elde ettiğiniz bilgiler iyileşme sürecinde daha sakin kalmanızı ve bilinçli davranmanızı sağlayacaktır.

Donör Bölge Kaç Ayda Düzelir?

Saç ekimi sonrası donör bölge yanması birkaç gün içerisinde azalmaya başlar. İyileşme sürecini takip ederek derideki izlerin yok olması ile birlikte yanma hissi de ortadan kaybolur. Saç ekimi uygulaması yaptırdıysanız, iyileşme sürecinde doktor kontrollerinizi aksatmadan gerçekleştirerek yanma ve diğer sorunlardan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Saç ekiminde kullanılan donör bölgede;

  • İyileşmeler yaklaşık olarak on gün içerisinde görülmeye başlar.
  • Bu bölgedeki iyileşme süreci, hastaların bağışıklık sisteminin güçlü olup olmamasına ve metabolik yapılarına göre değişiklik gösterir.
  • Uygulamanın ardından 10 gün geçmesi ile donör bölge ve uygulamanın yapıldığı bölgede iyileşmeler görülmeye başlar.
  • Yaraların kapandığı bölgelerde saçların sağlıklı şekilde uzadıkları görülür.

Saç Ekimi Sonrası Donör Bölge Yanması Normal Mi?

Donör olarak adlandırılan bölge, saç ekimi uygulamaları sırasında sağlıklı saç köklerinin toplandığı alandır. Donör olarak tercih edilecek bölge genelde başın arka bölgesinde klan iki kulak ortasındaki alandır. Bu bölgede bulunan saç köklerinin diğer bölgelere göre daha sağlıklı ve dayanıklı oluşu, bu bölgeyi donör tercihinde ilk sıraya koyar. Eğer hastaların bu bölgelerinde istenilen verimli saç kökleri yer almıyorsa bu durumda donör tercihi için diğer bölgeler gözden geçirilir.

Donör Bölgede Saç Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi sonrası donör bölge yanması şikâyetlerinizin olması normaldir. Saç ekimi için kullanılan donör bölgede bulunan saç kökleri normal seyrinde uzamaya devam eder. Yani normal yaşam döngünüzde saçlarınız ne sıklıkla uzuyorsa, donör bölgedeki saçlarınız aynı şekilde uzamaya devam eder.

Makalemizin sonuna geldik, Bu makale sizin tarafınızdan bizlere sorulan soruların cevaplarıdır. Sizin de merak ettiklerinizi Yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. https://sacekimi-forum.com/ sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.