Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki yaşamak bazı durumlarda oldukça riskli olabilir. Bu nedenle saç ekim sürecini iyi şekilde kontrol edebilmek adına cinsel ilişkiden bir süreliğine uzak durulması tavsiye edilir.

Saç ekim işlemleri sonrasında bireylerin dikkat etmesi gereken bir dizi kural bulunur. Bu kurallar operasyon üzerinde olumsuz etkinin ortadan kaldırılması için gereklidir. Bu yasaklar arasında cinsel ilişki de yer alır.

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki Neden Yasak?

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki yaşamayarak, ekim sürecini olumlu yönde destekleyebilirsiniz. Saç ekimi sadece tıbbi merkezlerde gerçekleştirilen bir işlemden ibaret değildir. Bu işlemden en iyi sonuçları elde edebilmek için hem öncesinde hem de sonrasında bu sürece destek vermek gerekir. Saç ektirmeyi düşündüğünüzde cinsel ilişki planlarınızı bir süre ileriye atarak da saç ekim sürecinize pozitif katkı sağlayabilirsiniz. Saç ekimi sonrası cinsel ilişki önerilmemesinin temel nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Saç ekim uygulamaları sonrasında ekim yapılan bölge belirli bir süre boyunca hassaslaşır. Bu süre içerisinde bu bölgede herhangi bir deformasyonun yaşanması ekim işlemini olumsuz olarak etkiler. Saç ekimi sonrası yaşanacak olan cinsel ilişki özellikle baş bölgesinde terlemeye neden olacağından, saç köklerinde olumsuz etkilere neden olabilir.
  • Saç ekim işlemi sonrasında yapılan greft ekimlerinin en iyi şekilde tutunabilmesi için vücutta bulunan proteinlere ciddi oranda ihtiyaç duyulur. Yaşanacak olan bir cinsel birliktelik ile vücutta bulunan protein dengesi değişir ve bu durum saç ekim işlemlerinde beklenen sonuçların değişmesine neden olur.
  • Saç ekimi sonrasında işlemin uygulandığı bölgenin belirli bir süreliğine korunması gerekmektedir. Saç ekimi sonrası cinsel ilişki sırasında baş bölgesi her türlü darbe ve dokunmaya müsait hale gelir. İstenmeden bu bölgede yaşanacak ser bir temas, greftlerin zarar görmesine neden olur.
  • Cinsel ilişki sırasında baş bölgesinde meydana gelebilecek aşırı yüksek basınç greftlerin olumsuz etkilenmesine neden olur. Bu nedenle saç ekimi sonrası cinsel ilişki planları bir süre ileriye atılmalıdır.

Saç Ekiminden Kaç Gün Sonra Cinsel İlişki Yaşanmalı?

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki yaşamak için 3 gün beklenmelidir. Eğer mümkünse cinsel ilişki süresi 3 günden daha fazla uzatılmalıdır. İşlemin uygulandığı bölge ne kadar uzun süre iyi korunursa elde edilecek olan sonuçlar o kadar iyi ve güzel olacaktır.

Makalemizin sonuna geldik, Bu makale sizin tarafınızdan bizlere sorulan soruların cevaplarıdır. Sizin de merak ettiklerinizi Yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. https://sacekimi-forum.com/ sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.