En Başarılı Saç Sıklaştırma Ekimi Yöntemleri

En Başarılı Saç Sıklaştırma Ekimi Yöntemleri

Saç Sıklaştırma Ekimi 

Saç sıklaştırma ekimi; saçlarında seyrek ya da yoğun dökülme olanlar için uygulanan bir işlemdir. Saçıyla ilgili olarak problemleri olan hastaların şikayetlerini ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilmiştir. Saç sıklaştırma ekimiyle seyrek olan bölgeler kapatılarak gür bir saç görüntüsü çizilmeye başlanır.

Saç dökülmeleri kadın ve erkeklerde çok fazla görülen bir problemdir. Fakat erkeklerde yaş ilerlemesiyle yoğun bir saç dökülme durumu söz konusu olabiliyor. Ekim işlemlerine ihtiyaç duyan erkeklerin oranları incelendiği zaman %90’lara ulaşmış olduğu fark ediliyor. Ülkemizde bu işleme ihtiyaç duyanlar çok fazla olsa da yalnızca 3/1lik bir kısım çalışmalara başvurmaktadır.

Saç Sıklaştırma Ekimi Nasıl Yapılır?

Saçların sağlıklı ve gür olması için saç sıklaştırma işlemlerine başvurabilirsiniz. Saç sıklaştırma işlemini profesyonel şekilde yapan saç ekim uzmanlarından hizmet alabilirsiniz. Saçlarınızı usta kişilere emanet ettiğiniz zaman hiçbir problemle karşılaşmazsınız. Tam aksine seyrek olan kısımların yapılacak saç transferi ile gürleşmesini sağlamış olursunuz.

Saç sıklaştırma yoluna başvuracak olanlar işlemlerin nasıl yapıldığını merak eder. İşin uzmanından bu hizmeti aldığınız zaman pratik şekilde gür saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Profesyonel saç sıklaştırma ekimi şu şekilde yapılır;

  • Saç sıklaştırma için en çok başvurulan yöntemlerden biri saç ekimidir. FUE tekniği uygulanarak seyrek bölgelere saç ekilir.
  • Ayrıca, saç sıklaştırma için bir diğer başvurulan yollardan biri DHI yöntemidir.

Saç Sıklaştırma FUE Tekniği

Saç Sıklaştırmada FUE Tekniği

Saç sıklaştırma çalışmaları iki aşamadan gerçekleştirilir. Hangi tekniğine başvurulacak olduğu da uzmanlar ve sizin karar vereceğiniz bir durum olacaktır. FUE, klasik bir saç ekim işlemi olurken en sık yapılan tekniklerden biridir.

Saç sıklaştırma için bir diğer başvurulacak yollardan biri ise FUE tekniği olacaktır. FUE tekniğinde ensenin iki kulak üst bölgesinden dökülmeye dirençli saçlar alınır. Ayrıca klasik FUT tekniğe oranla bu kısımda saçın alınma şekli de farklılık gösterecektir. Çünkü saçların alınması için punch aleti kullanılır. Bu yöntemle en fazla 1000 civarında bir saç teli ekleme işlemi yapılabilir.

Saç sıklaştırma DHI Tekniği

Saç Sıklaştırmada DHI Tekniği

Saç sıklaştırma için bir diğer başvurulacak yollardan biri ise DHI tekniği olacaktır. DHI yöntemi saç sıklaştırma ekiminde en çok tercih edilen tekniktir. Çünkü DHI yönteminde saçlar traş edilmez. Dolayısıyla varolan saçlarını sıklaştırmak isteyenlerin tercih edeceği en ideal yöntemdir.

Saç Sıklaştırma Ekimi İçin Ne Yapılmalıdır?

Saç sıklaştırma ekimi, yapılacak muayeneler sonrasında başlanmalıdır. İlk olarak ise greftlerin alınacak olduğu donör kısmın belirlenmesi gerekir. Özellikle saç ekimi için en ideal diyebileceğimiz kısımların ise ense ve kulak arkasının olduğunu söyleyebiliriz. Başarılı bir saç ekimi işlemlerinden söz edebilmek adına da en kaliteli greftlerin bulunduğu donör bölgelerin seçilmesi gerekir.

Ekim çalışmasına uygun niteliklere sahip olan mikromotor cihazlarından da yardım alınır. Bu cihazlar aracılığı ile saç kökleri çıkartılmış olur. Saçtan alınan greftler ise özel bir solisyon içerisinde bekletilmeye başlanır. Bekletilerek daha da kaliteli hale gelmesi sağlanmaya başlanır.

Saç ekimine geçiş yapılmadan önce de kişinin öncesinde neler yapması gerektiğini bilmesi gerekir. Çünkü saç sıklaştırma ekimi için önceden yapılması gerekenlerde önemlilik arz eder. Saç sıklaştırma öncesiyle ilgili olarak neler yapılması gerektiğini şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Saç sıklaştırma ekimi öncesinde süreç hakkında hekimle bir planlama yapılmalıdır
  • Operasyon öncesi ilaç kullanımına dikkat edilmelidir
  • Alkol ve sigaradan saç ekim öncesinde mutlaka uzak durulması gerekir
  • Saç sıklaştırma öncesinde beslenme önemlidir. Bu yüzden dolayıdır ki beslenmenize önem vermelisiniz
  • Saçın kimyasal maddelerden uzak durması gerekir

Saç Varken Saç Ekimi Yapılır Mı?

Saç ekim çalışmaları ile ilgili olarak bilmeniz gereken konular olduğunu söyleyebiliriz. Son dönemde en çok sorulan sorulardan biri saç varken, saç ekimi olup olmayacağıdır. Fakat bilinmesi gereken husus şudur ki seyrek ya da yoğun saç dökülmesi yaşayan kişiler için uygundur. Doğal olarak saçlarınızın dökülmesi ile ilgili bir problem yaşamıyorsanız o zaman saç ekim işlemlerine başvurmanıza gerek kalmayacaktır.

Saçlarında hafif dökülme başlangıcı olan kişilerde hemen panik havasına girmeye başlar. Saç dökülmesinin altında yatan bazı nedenlerin de mutlaka araştırılması gerekir. Çünkü kimi psikolojik kimi genetik şekilde oluşabiliyor. Fakat seyrek bir saç dökülme durumu söz konusu olduysa o zaman saç ekimine ihtiyaç duymaya başladığınızın habercisi olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.