Altın Uçlu FUE Tekniği ve Başarı Oranı

Altın Uçlu FUE Tekniği ve Başarı Oranı

Altın Uçlu FUE Tekniği 

Her geçen gün daha çok yaygınlaşan saç ekimi uygulamaları bu konu da yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarını da arttırmıştır. Dolayısıyla, bilim insanları, tıp uzmanları ve medikal firmalar sürekli olarak daha başarılı ve sorunsuz saç ekimi operasyonları yapılabilmesi için çalışmakta yeni uygulama ve yöntemler geliştirmektedir. Altın uçlu fue tekniği ya da diğer bir ismiyle gold saç ekimi tekniği son dönemde kullanılmaya başlanmış bir uygulamadır.

DİKKAT !  İlk olarak saç ekiminde kullanılan medikal cihaz ve aletlerin daha dayanıklı olması için düşünülen bu uygulamanın, birtakım avantajları olduğu varsayılmaktadır ancak bu konuda yapılmış KESİN BİR ARAŞTIRMA OLMADIĞINI belirtmekte fayda görüyoruz.

Sağlık Alanında Altın Kullanımı

Sağlık Alanında Altın Kullanımı

Hepimizin bildiği bu değerli madenin, sağlık sektöründe kullanımı da yeni değildir. Vücut ile iyi uyum sağlayan altın madeni eski zamanlardan günümüze birçok farklı alanda kullanılmıştır. Bunun en rahat hatırlayabileceğiniz örneği altına kaplama dolgular ya da altın dişleridir. Özellikle Japonlar  senelerden beri cilt güzelliği için sıklıkla altın madenini kullanmaktadır. Dolayısıyla altının vücut ile bu denli uyum sağlaması, sağlık sektörüne de girmesine sebep olmuştur.

Medikal cihazlarda kullanılan altın estetik alanında yaygınlaşan uygulamalara sebep olmuştur. Altın uçlu medikal cihazlarla yapılan yara, yanık izi tedavisi ve çatlak gibi estetik açından zor konulara sağladığı başarılar, sivilce tedavileri ve cilt sıkılaştırmada kullanılmaya başlanmıştır. Medikal cihazların uçlarında altın vardır. Aynı zamanda bu cihazları çok daha dayanıklı kılmaktadır. Altının dermotolojik ve estetik alanda başarılı sonuçlar veren kullanımı da önemlidir. Sonuç olarak saç ekimi operasyonlarındaki bu yeniliğe de ilham kaynağı olmuştur.

Altın Uçlu FUE Tekniği Nedir?

Altın Uçlu FUE Tekniği Nedir?

Birçok yerde Altın uçlu fue tekniğinin, altın fue, altın saç ekimi ya da gold saç ekimi tekniği isimleri de vardır . Altın uçlu FUE tekniğinin normal FUE tekniğine göre en temel farklı, “Altın uçlu FUE” tekniğinde kullanılan medikal cihazların hastanın vücudu ile ya da saç kökleri ile temas edecek tüm bölümlerinin altından yapılmasıdır. Ancak FUE yöntemiyle aynı şekilde uygulanan “Altın uçlu FUE tekniği”ni yeni bir saç ekimi yöntemi olarak lanse etmek yanlış olur.

Altın Uçlu FUE Tekniği Nasıl Uygulanır?

Altın Uçlu FUE Tekniği Nasıl Uygulanır?

Altın uçlu FUE tekniğinin uygulama açısından FUE tekniğinden hiçbir farklı yoktur. Yalnızca kullanılan medikal alet ve cihazların uçları altındandır.  Altın uçlu FUE tekniğinde de öncelikle saç kökleri micromotor yardımıyla gevşetilir. Ardından kökleri pen-set adı verilen cımbız benzeri bir alet ile toplarlar. Toplanan saç kökleri altın uçlu aletler yardımıyla ayıklanır ve temizlenir. Ardından saç ekimi uzmanları açılan kanallara tek tek kökleri yerleştirir.

FUE yöntemi ile aynı olan bu işlemde medikal cihazlar altın kaplamadır.

Icegraft Saç ekimi yöntemiyle saç ekimi işleminin nasıl yapıldığına dair daha ayrıntılı bilgi almak için “ İcegraft Saç Ekimi” konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Altın Uçlu FUE Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Altın Uçlu FUE Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Birebir araştırmalarla kanıtlanmamış olsa da; altın uçlu medikal cihazlarla yapılan operasyonlarda, altın maddesinin vücudumuzla olan uyumu sebebiyle, bir takım avantajları olduğu belirtilmektedir.
Şimdi bu avantajlara şöyle bir göz atalım;

  • Saç köklerinin tutunma oranı artar. Altın dışında bir dış maddeye temas etmeyen saç kökleri, savunmaya geçmez ve uyum içerisinde ekilen saç köklerinin tutunma ve çıkma oranı artar.
  • Saç kökü kanallarında microorganizma oluşma oranı azalır. Bu yüzden ekilen saç kökleri sağlıklı ve rahat bir şekilde büyür.
  • Yaraların iyileşme hızı artar. Altın madeninin vücut ile uyumlu yapısı sebebiyle ekim sonrası iyileşme süreci daha hızlıdır.
  • Kabuklanma ve kızarıklık seviyesi daha azdır. Yine altın maddesinin vücut ile uyumundan ötürü microparazit oluşumu daha az olduğu için ve iyileşme çok daha hızlı gerçekleştiği için kabuklanma ve kızarıklık daha az olur.

Altın uçlu FUE tekniğinin dezavantajları nelerdir?

Saç ekiminde altın kaplama medikal cihazlar ve aletler kullanılmasının avantajları konusunda bir kesinlik yoktur. Ancak bu uygulama vücut için zararlı da değildir. Yani Altın uçlu FUE saç ekimi tekniğinin dezavantajı ya da bir zararı yoktur diyebiliriz.

Burada sadece altın uçlu FUE tekniğinde fiyatların, normal FUE tekniğine göre daha pahalıdır. Dolayısıyla bu konu maliyet açısından dezavantajlı bir durum sayılmaktadır.

Saç ekimi teknikleri ve yeni kafa karıştırıcı uygulama isimleri bir sürüdür. Ancak bunlar arasında seçim yaptırılmaya çalışılan saç ekimi hastası, bu anlamda biraz zorlanmaktadır. Altın uçlu FUE tekniğini düşündüğümüzde maddi anlamda bir sıkıntısı olmadığı sürece, varsayılan yararları sebebiyle tercih konusu olmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Popüler Konular;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.